کد خبر: 189492

اولین بانک ارائه‌دهنده خدمات بیت‌کوین تاسیس می‌شود

قرار است یک تاجر بزرگ وال‌استریت با سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیون دلاری از نخستین بانک بازرگانی ارائه‌دهنده خدمات به بیت‌کوین و سرمایه‌گذاری به بلاک چین رونمایی کند.

سرویس بازار -

قرار است یک تاجر بزرگ وال‌استریت با سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیون دلاری از نخستین بانک بازرگانی ارائه‌دهنده خدمات به بیت‌کوین و سرمایه‌گذاری به بلاک چین رونمایی کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، مایکل نوواگراتز، میلیاردر سرشناس از برنامه خود برای تاسیس یک بانک کاملا بازرگانی که به ارزهای رمزنگار و سرمایه‌گذاری بر پایه بلاک چین اختصاص خواهد یافت، خبرداد و گفت: هدف از ایجاد این بانک، قرار گرفتن آن در فهرست بورس کانادا است.

این تاجر وال‌استریت، در حال افزایش عرضه اولیه سهام شرکت خود، گلکسی دیجیتال به ۲۰۰ میلیون دلار است که این موضوع کمک به تاسیس خدمات بانکداری بازرگانی به ارز رمزنگار و بلاک چین می‌کند.

در عین حال، شرکت دیجیتال گلکسی بر روی حوزه‌هایی مانند تجارت، سرمایه‌گذاری اصلی، مدیریت دارایی و مشاوره تمرکز خواهد کرد.

منابع آگاه اعلام کردند که این اقدام نوواگراتز مانند فعالیت ارز رمزنگار بانک گلمن ساچ خواهد بود.

قرار است این شرکت بطور عملی تمام تقریبا ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری‌های ارز رمزنگار خود به بیت‌کوین را در قالب عرضه اولیه سهام یا سهام شرکت‌های استارت آپ دیجیتال خرج کند.

در حال حاضر تاسیس بانک بازرگانی بزرگ‌ترین پروژه در بحبوحه تب ارز رمزنگار محسوب می‌شود.

این سرمایه‌گذار میلیاردر پیش‌بینی کرده که قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۴۰ هزار دلار در هر واحد خواهد رسید و از آنجایی که اعتماد سرمایه‌گذاران به موسسات مالی از بعد از بحران مالی جهان در سال ۲۰۰۸ میلادی کم شده است، در حال سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای رمزنگار هستند.

 

منبع: انتخاب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.06)
1346.1
0.8
مثقال طلا (%0)
736700
سکه امامی (%0)
1829000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6775
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.