کد خبر: 261988

او‌ام‌وی اتریش به فعالیت‌های خود در ایران خاتمه می‌دهد

مدیرگروه انرژی او‌ام‌وی اتریش در خصوص فعالیت‌های این شرکت در ایران گفت، شرکت قرار است مطالعات لرزه‌نگاری را در این کشور به اتمام برساند، اما با توجه به وضع تحریم‌های جدید از سوی آمریکا علیه ایران، او‌ام‌وی پروژه‌های بیشتری را در ایران دنبال نمی‌کند.

سرویس اقتصاد جهان -

راینر سیله، مدیر گروه انرژی او ام وی اتریش در خصوص فعالیت‌های این شرکت در ایران گفت، این شرکت قرار است مطالعات لرزه نگاری را در این کشور به اتمام برساند، اما با توجه به خروج آمریکا از برجام و وضع تحریم‌های جدید علیه ایران، او ام وی پروژه‌های بیشتری را در ایران دنبال نخواهد کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: بگذارید با این مساله روبرو شویم. شما نمی‌توانید به راحتی در ایران کار کنید… تحریم‌های آمریکا در مقایسه با هرگونه خسارت احتمالی‌ای که ممکن است اروپا… پیشنهاد کند، ریسک بسیار بزرگتری را متوجه فعالیت‌های تجاری او ام وی می‌سازد.

امضا کنندگان اروپایی توافق برجام، گفته‌اند، علیرغم خروج آمریکا خواهان حفظ توافق هسته‌ای با ایران هستند و به همین منظور ممکن است به شرکت‌های اروپایی‌ای که به دلیل فعالیت در ایران از تحریم‌های آمریکا متضرر می‌شوند خسارت غرامت کنند.

شرکت او ام وی فعالیت خود در ایران را در سال ۲۰۰۱ به عنوان اوپراتور بلوک اکتشافی مهر آغاز کرد. این شرکت اتریشی در سال ۲۰۰۶ به دلیل تحریم‌ها فعالیت خود در ایران را متوقف ساخت، اما پس از برجام، چند موافقتنامه برای اجرای پروژه‌های جدید در ایران به امضا رسانده است.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.