موضوعات داغ:

اپوزیسیون‌ تقلبی شغل ایرانی‌های بیکار در اروپا!

اپوزیسیون‌ تقلبی شغل ایرانی‌های بیکار در اروپا!

خبرگزاری اسپوتنیک نوشت‌: با توجه به پول‌هایی که برخی کشورهای عربی برای ایجاد اپوزیسیون علیه ایران هزینه می‌کنند جدیدا هر ایرانی درمانده‌ای به‌نوعی خود را به‌عنوان اپوزیسیون معرفی می‌کند و تلاش می‌کند به شکلی از این سفره چرب و چیلی نانی به او برسد.

خبرگزاری اسپوتنیک نوشت: با توجه به پول‌هایی که برخی کشورهای عربی برای ایجاد اپوزیسیون علیه ایران هزینه می‌کنند جدیدا هر ایرانی درمانده‌ای به نوعی خود را به‌عنوان اپوزیسیون معرفی می‌کند و تلاش می‌کند به شکلی از این سفره چرب و چیلی نانی به او برسد.

به گزارش تجارت‌نیوز، این رسانه روسی در گزارشی به نقل از یک دیپلمات اروپایی در اروپا تصریح کرد که جدیدا در اروپا کسب و کار جدیدی به عنوان اپوزیسیون ایرانی با توجه به هزینه‌کرد برخی کشورهای عربی علیه ایران رواج یافته.

به گفته این دیپلمات اروپایی تعداد همایش‌ها و کنفرانس‌ها و سمینارهایی که اینها با پول کشورهای عربی بر علیه ایران در اروپا برگزار می‌کنند آنقدر زیاد است که روی دست کنسرت خوانندگان و نمایشگاه‌های هنرمندان زده‌اند با این تفاوت که برای حضور در کنسرت و یا نمایشگاه شما باید پول دهید اما برای حضور در برخی از این همایش‌ها و کنفرانس‌ها و سمینارها به شما پول و یا شام و نهار هم می‌دهند.

اسپوتنیک همچنین به نقل از این دیپلمات اروپایی نوشت: بسیاری از اروپایی‌ها متوجه نیستند که اینان چه قدر قدرت و حامی در ایران دارند و تصور می‌کنند که نظام جمهوری اسلامی دشمنان زیادی دارد و حتی بسیاری از دیپلمات‌های اروپایی هم با چنین ذهنیتی به ایران می‌آیند و وقتی چند صباحی را در ایران می‌گذرانند متوجه می‌شوند که این اپوزیسیون‌ها جعلی هستند و شرایط درون ایران با فضاسازی خارج ایران بسیار متفاوت است.

بر اساس اظهارات این دیپلمات اگر یک سوم این اپوزیسیون‌ها واقعی بودند تا الآن نظام در ایران حداقل ده بار سرنگون شده بود.

این خبرگزاری روسی در ادامه تصریح کرد: مدت‌ها است که در ایران و در بسیاری از کشورهای دیگر مد شده هر کسی توانمندی‌گذران زندگی در مملکت خود را ندارد بار سفر می‌بندد و اقدام به مهاجرت می‌نماید و برای اینکه بتواند از برخی امتیازهای دیگر کشورها استفاده کند خود را پناهنده سیاسی و یا اجتماعی معرفی می‌کند تا مدتی به حساب کشور میزبان بخورد و بخوابد. برخی هم یاد گرفته‌اند برای اینکه بتوانند ویزا و پناهندگی از کشورهای دیگر دریافت کنند در میان برخی اعتراضات شرکت کنند و با ژست‌های مختلف از خود عکس سلفی بگیرند و ادعا کنند اصلا لیدر همه این اعتراضات بودند.

در این گزارش همچنین آمده است: حامیان این اپوزیسیون‌های تقلبی هم متوجه نیستند که این افراد چرب‌زبان همان حقه‌بازان و کلاهبردارانی هستند که به دلایلی از ایران فرار کرده‌اند و به هیچ‌وجه تمایل ندارند به ایران برگردند چه برسد که بخواهند نظام را در ایران سرنگون کنند، برخی مقداری حرفه‌ای‌تر هستند و با دریافت پول‌های کلان از کشورهای عربی و یا غربی اقدام به راه‌اندازی رسانه می‌کنند و مدعی‌اند به این شکل در حال مبارزه می‌باشند.

برخی دیگر ادعا می‌کنند با نمایش فیلم‌های خارجی در حال تاثیر بر فرهنگ ایران و مردم ایران هستند و برخی دیگر با انتشار اخبار منفی تلاش دارند بر شرایط سیاسی و یا اجتماعی ایران تأثیر بگذارند. اما در بسیاری از موارد حتی همین گروه‌ها آنقدر فعالیت‌های متضاد با یکدیگر دارند که همدیگر را خنثی می‌کنند.

این خبرگزاری روسی در پایان گزارش با اشاره به اینکه امروزه نمی‌توان از اپوزیسیونی نام برد که به‌عنوان خطر برای نظام جمهوری اسلامی ایران به حساب آید، تصریح کرد: به رغم همه اختلاف‌نظرهای عقیدتی و سیاسی و اجتماعی که ممکن است در ایران وجود داشته باشد مردم ایران یک تفاوت عمده با همسایگان خود دارند و آن این است که آنها میهن‌پرست می‌باشند و هیچ وقت دست در دست کسی که با دشمن روبوسی کرده نمی‌گذارند.

 

منبع: کیهان

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند