ایجاد امنیت برای دزدان بیت‌المال با دریافت مالیات از غارتگران

ایجاد امنیت برای دزدان بیت‌المال با دریافت مالیات از غارتگران

رئیس فراکسیون مبارزه با فساد و شفاف‌سازی در مجلس می‌گوید دریافت مالیات از غارتگران دل مردم را به درد می‌آورد باید شبکه این افراد شناسایی شود که اگر ریشه‌یابی شود به مسئولان می‌رسیم.

امیر خجسته، با اشاره به شناسایی خریداران عمده سکه، اظهار داشت: وزیر اقتصاد از شناسایی غارتگران، دزدان و اختلاس گران صحبت  کرده است تا از آنها مالیات دریافت شود این حرف آقای وزیر دل مردم را به در آورده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس ادامه داد: به جای اینکه این افراد را بگیرند و اموال را برگردانند می‌خواهند از آنها مالیات دریافت کنند، نباید این باب جدید را باز کنند که از متخلفین مالیات دریافت کنند و به نوعی برای آنها که از بیت المال غارت کرده‌اند، امنیت آفرینی کنند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس دهم شورای اسلامی، گفت: نباید اجازه دهیم که دزدان غارتگری کنند و در انتها به آنها بگوییم مالیات بدهید، اجازه نمی‌دهیم چنین بابی در کشور ایجاد شود و بیشتر از این دل مردم به در بیاید.

وی در این باره که اگر سقف برای فروش سکه تعیین نشده بود اکنون نمی‌توان افراد را متهم کرد، اظهار داشت: فردی که فروشنده سکه بود چطور 36 هزار سکه معادل دو تن سکه را فروخته است؟ تمام این اقدامات هماهنگ شده بود اگر ریشه یابی شود به مسئولان می‌رسیم.

خجسته، با بیان اینکه باید مسئول هماهنگ کننده فروش این میزان سکه به افراد معرفی شود، اظهار داشت: برای خرید و فروش این میزان سکه شبکه‌هایی تشکیل شده باید این شبکه‌ها شناسایی شود و مسببان اصلی را معرفی و مجازات کرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها وامور داخلی کشور در مجلس، تاکید کرد: اجازه نمی‌دهیم غارتگران به راحتی ثبت سفارش کنند یا میلیاردها سکه خریداری کنند و از بیت‌المال سود به جیب بزنند و تنها اقدامی که صورت می‌گیرد دریافت مالیات باشد، باید ریشه این افراد خشکانده شود.

 

منبع: خانه ملت

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند