ایجاد شرکت‌های صادراتی با سهامداری واحدهای صنفی

وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار ایجاد شرکت‌های بزرگ صادرکننده با سهامداری واحدهای صنفی شد و گفت: نظارت دقیق بر برگزاری انتخابات صنفی باید صورت گیرد.

ایجاد شرکت‌های صادراتی با سهامداری واحدهای صنفی

محمد شریعتمداری با ارسال پیامی به دهمین اجلاسیه ششمین دوره آیندگان اتاق اصناف گفت: امروز شبکه عظیم نظام صنفی کشور وظیفه خطیر حفظ ثبات و آرامش را در بازار دارد و ایجاد ثبات در فضای اقتصادی ایران را به دوش می‌کشد، بنابراین اصناف آیینه تمام‌نمای اقتصاد ایران هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: کنترل تکانه‌های ناشی از حوادث کوتاه‌مدت اقتصادی و پرهیز از بهره‌کشی از فرصت‌های سیاه اقتصادی از سوی جامعه اصناف، تقوای حرفه‌ای این قشر خدوم را متذکر می‌شود.

وی تاکید کرد: اکنون اشتغال مشکل بزرگ کشور است که با توسعه شبکه صنفی و تکیه بر گسترش شبکه صنوف کشور امکان‌پذیر است. به نحوی که واحدهای مقیاس کوچک ولی در سطح وسیع می‌تواند به ایجاد ارزش افزوده بالاتر و تولید ناخالص داخلی بیشتر کمک کند.

این عضو کابینه دوازدهم خواستار صادرات صنوف تولیدی با نظارت اتاق اصناف کشور شد و گفت: صادرات صنوف تولیدی قابلیت گسترش فوق‌العاده‌ای دارد که شایسته است با برنامه‌ریزی عملیاتی برای بازگشت صنوف تولیدی به عرصه صادرات غیرنفتی کشور و گسترش نمایشگاه‌های این بخش مهم اقدامات لازم به عمل آید.

شریعتمداری ایجاد شرکت‌های بزرگ و متوسط صادرکننده واحدهای صنفی را از جمله انتظارات وزارت صنعت دانست و خاطرنشان کرد: نظارت دقیق در برگزاری اتحادیه‌های صنفی سطح کشور و زدودن هرگونه فساد در انتخابات باید پیگیری شود.

 

منبع: مهر


این مطلب را به اشتراک بگذارید