وزیر راه و شهرسازی:

ایران اصلی‌ترین عنصر امنیت در منطقه است

ایران اصلی‌ترین عنصر امنیت در منطقه است

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ایران اصلی‌ترین عنصر امنیت منطقه است، گفت: کسانی که فکر می‌کنند با یک حادثه تروریستی این محور امنیت را متزلزل خواهند کرد، بسیار در اشتباه هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، عباس آخوندی در حاشیه عیادت از مجروحان حملات تروریستی تهران در بیمارستان سینا به پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، گفت: مطمئن هستم ایران با سرافرازی از این معبر، عبور و همچنان به عنوان محور ثبات و امنیت منطقه، نقش‌‌آفرینی خواهد کرد.

وی یادآور شد: حملات تروریستی تهران یک فاجعه ملی بود و حضور تمامی قوا، وزرا و نمایندگان محترم مجلس در مراسم وداع با شهدای حملات تروریستی تهران نشان داد که مردم و مسئولان یکپارچه در برابر ترور صف‌آرایی می‌کنند.

آخوندی ادامه داد: این قبیل اقدامات هیچ خللی بر اراده ملی ایران وارد نمی‌کند، زیرا ایران در هر صورت، اصلی‌ترین عنصر امنیت منطقه است و کسانی که فکر می‌کنند با یک حادثه تروریستی می‌توانند این محور امنیت را متزلزل کنند، در اشتباه هستند.

به گفته وی، به طور قطع بدون ایران، منطقه امنیت نخواهد داشت و به همین‌ خاطر باید بدانند که ایران همواره به عنوان محور امنیت در منطقه باقی خواهد ماند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه متاسفانه در حادثه تروریستی 17 خرداد ماه تهران، سیدرضا ثابتی یکی از کارمندان سازمان بنادر و دریانوردی به درجه شهادت نائل شد، گفت: ما یکی از همکاران خود را در سازمان بنادر و دریانوردی از دست دادیم. سیدرضا ثابتی شهید شد و همچنین یکی دیگر از همکاران ما به شدت مجروح شده که در بیمارستان بستری است و از وی عیادت کرده‌ایم.

وی اظهار داشت: خوشبختانه به نظر می‌رسد وضعیت حال مجروحان تثبیت شده است و امیدوارم خداوند به همه آنها شفاعی عاجل عنایت کند و بتوانند به خانواده‌شان برگردند.

آخوندی تاکید کرد: در هر صورت حادثه سخت و تلخی بود اما ملت ایران همچنان مصمم به ادامه راه خود است.

در دو حمله تروریستی جداگانه که صبح چهارشنبه این هفته رخ داد، ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) هدف تیراندازی پنج تن از مهاجمان انتحاری مسلح قرار گرفت که در نتیجه آن، 17 نفر شهید و 56 نفر مجروح شدند.

 

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند