ایران سومین بار عضو اصلی هیات‌مدیره سازمان جهانی کار شد

ایران سومین بار عضو اصلی هیات‌مدیره سازمان جهانی کار شد

وزیر کار با بیان این که ایران مجددا توانست تا برای سومین بار به عنوان یکی از اعضای اصلی در هیات مدیره سازمان جهانی کار حضور یابد، افزود: در تاریخ کشورهای عضو سازمان جهانی کار، این یک اتفاق نادر و بی‌سابقه است.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی ربیعی که هم اکنون به عنوان مسئول گروه کشورهای حوزه آسیا و اقیانوسیه در یکصد و ششمین نشست سالانه کشورهای عضو سازمان جهانی کار (I.L.O) حضور دارد، گفت: با تلاش‌هایی که در جریان اجلاس امسال سازمان جهانی کار صورت گرفت، از طریق کمیته‌های مختلف سازمان جهانی کار مسئولیت‌های مهم و خوبی برعهده جمهوری اسلامی ایران محول شده است.

وی در عین حال با یادآوری اینکه برای امسال، جمهوری اسلامی ایران مجددا توانست تا برای سومین بار به عنوان یکی از اعضای اصلی در هیات‌مدیره سازمان جهانی کار حضور یابد، افزود: در تاریخ کشورهای عضو سازمان جهانی کار، این یک اتفاق نادر و بی‌سابقه است.

ربیعی همچنین تاکید کرد که برای امسال نیز همانند چند سال گذشته هیچ پرونده ویژه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران ثبت و گشوده نشده است.

وی بابیان اینکه برای سال 2017 سازمان جهانی کار توجه خود را بر روی پدیده‌هایی همچون رشد بدون اشتغال، مهاجرت و کار شایسته متمرکز کرده است، ادامه داد: با توجه به عضویت جمهوری اسلامی ایران در هیات مدیره سازمان جهانی کار و نیز انتخاب شدن ایران به عنوان مسئول گروه کشورهای حوزه آسیا و اقیانوسیه این سازمان امیدواریم که بتوانیم با استفاده از توانمندی‌های کشورمان از موقعیت پیش آمده برای انتقال و مدیریت مسائل منطقه‌ای سازمان جهانی کار به تهران استفاده کنیم.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند