ایران و اسپانیا در خصوص همکاری‌های صنعتی رایزنی کردند

ایران و اسپانیا در خصوص همکاری‌های صنعتی رایزنی کردند

شیوه همکاری صنایع ایران و اسپانیا در دیدار مقام‌های اتاق بازرگانی و کنفدراسیون صنایع این کشور اروپایی با مدیرکل امور بین‌الملل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) بررسی شد.

«علی عراقچی» در این دیدار توان و فعالیت‌های ایدرو در زمینه مختلف از جمله صنایع ریلی را ارائه کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، «جوزه وینسنت گونزالس» مدیر بین‌الملل اتاق بازرگانی اسپانیا، در این دیدار درباره همکاری صنایع 2 کشور و چگونگی سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف از قبیل نفت و گاز، خودرو، کشتی‌سازی و آموزش مدیران صنعتی توضیحاتی داد.

در این مذاکرات مقرر شد موضوع‌هایی مانند امضای توافقنامه همکاری دوجانبه، چگونگی همکاری و سرمایه گذاری و فاینانس پروژه‌های همکاری بررسی شود.

بر اساس آخرین آمارهای ارائه شده در پایگاه خبری «یورواستات» وابسته به کمیسیون اروپا، بررسی مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در 2 سال گذشته روند رو به رشد روابط اقتصادی را تایید می‌کند.

مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در سال 2015 میلادی هفت میلیارد و 689 میلیون یورو بود و در سال 2016 به 13 میلیارد و 744 میلیون یورو افزایش یافت.

بر اساس این گزارش، واردات اتحادیه اروپا از ایران در سال 2016 با رشد 5.4 برابری نسبت به سال قبل از آن مواجه شد و به چهار میلیارد و 496 میلیون یورو رسید.

بر اساس این گزارش فرانسه بزرگ‌ترین واردکننده کالا از ایران در سال 2016 بود، به طوری‌که واردات این کشور از ایران در این سال با رشد 2 برابری نسبت به سال پیش از آن به یک میلیارد و 350 میلیون یورو رسید.

ایتالیا با واردات یک میلیارد و 49 میلیون یورویی در رتبه‌های دوم قرار گرفت و اسپانیا با 870 میلیون یورو از این نظر سوم شد.

 

منبع: ایرنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند