کد خبر: 170735

ایران ۸ فروند هواپیمای ای‌تی‌آر تحویل می‌گیرد

شرکت هواپیماسازی اروپایی ای‌تی‌آر اعلام کرد این شرکت در نظر دارد تا ۸ هواپیمای دیگر تا پایان سال به ایران تحویل دهد.

ایران 8 فروند هواپیمای ای‌تی‌آر تحویل می‌گیرد
سرویس کسب‌وکار -

شرکت هواپیماسازی اروپایی ای‌تی‌آر اعلام کرد سفارش‌های جدید این شرکت ممکن است از هواپیماهای تحویلی آن در سال ۲۰۱۷ به میزان ۵۰ درصد پیشی بگیرد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از رویترز، به این ترتیب، نسبت ثبت سفارش به تحویل هواپیما برای این شرکت از کمتر از ۰٫۵ در سال ۲۰۱۶ به حدود ۱٫۵ درصد افزایش می‌یابد.

کریستین شرر، مدیر ارشد اجرایی این شرکت هواپیماسازی گفت، این شرکت که به صورت مشترک متعلق به شرکت ایرباس و گروه هوانوردی لئوناردو ایتالیاست، انتظار دارد تعداد تحویل‌هایش در سال ۲۰۱۷ و پس از آن، در ۸۰ فروند ثابت بماند.

شرکت ای‌تی‌آر که با شرکت کانادایی بمباردیه رقابت می‌کند، پس از اینکه ثبت سفارش‌هایش نصف شد و به ۳۶ فروند در سال ۲۰۱۶ کاهش یافت، امسال شاهد بهبودی در ثبت سفارش‌های خود بوده است. ثبت سفارش‌ها در سال ۲۰۱۶ کمترین میزان در ۷ سال گذشته بوده است.

وی در حاشیه نمایشگاه هوایی دبی گفت ای‌تی‌آر پس از تحویل ۶ فروند هواپیما به ایران از ابتدای سال تاکنون، تحت مجوزهای صادراتی آمریکا که پس از لغو تحریم‌ها صادر شد، در نظر دارد تا ۸ هواپیمای دیگر تا پایان سال به ایران تحویل دهد.

هواپیماهایی که قطعات آمریکایی بیش از ۱۰ درصد ارزش آنها را تشکیل می‌دهد، باید برای فروش به ایران، مجوز وزارت خزانه‌داری این کشور را دریافت کنند.

 

منبع: فارس

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.