کد خبر: 205126

ایرباس‌های جدید از مجارستان آمدند

شب گذشته سه فروند هواپیمای ایرباس ۳۱۹ ‌از مجارستان با شماره پروازهای‌ EY-559 و EY-558 و EY-557 پرواز کرد و پس از ورود به کشور، در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد به زمین نشست‌.

سرویس کسب‌وکار -

یک منبع آگاه ضمن تایید این خبر اظهار داشت: این ۳ فروند هواپیمای ایرباس متعلق به شرکت هواپیمایی تهران‌ایر است که در بهار سال آینده رسما افتتاح می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، این منبع آگاه گفت: این ۳ فروند هواپیمای ایرباس ۳۱۹ همگی در سال ۲۰۰۲ میلادی ساخته شده‌ است.

‌وی بیان کرد: یک فروند دیگر از همین ایرباس ۳۱۹ که در مالکیت تهران‌ایر قرار دارد هم‌اکنون در فرودگاه یزد است، که سال ساخت آن ۲۰۰۳ میلادی است.

وی ادامه داد: همچنین یک فروند دیگر از این ایرباس ۳۱۹، فعلا در ناوگان قشم‌ایر فعالیت می‌کند که آن هم در سال ۲۰۰۳ میلادی ساخته شده است.

وی تأکید کرد: ما اجازه نداریم که این هواپیماها در این مدت تا بهار سال آینده غیرعملیاتی باشد بلکه در شرکت‌های هواپیمای داخلی خدمات می‌دهند که در ناوگان شرکت‌های قشم‌ایر، نفت و غیره فعالیت می‌کنند.

رضا جعفرزاده، مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری نیز ورود این سه فروند هواپیمای ایرباس ۳۱۹ به کشور و تعلق آن به تهران‌ایر را تایید کرد.

بنابراین گزارش ‌شنیده شده است این سه فروند A319 پیش از این با رجیسترهاى ۹H-CET، ۹H-MCS و ۹H-LCB در اختیار Hyperion مالتا بوده و پیش از آن نیز براى Rossiya پرواز مى‌کردند.

 

منبع: فارس

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.