ایرباس‌های جدید از مجارستان آمدند

شب گذشته سه فروند هواپیمای ایرباس 319 ‌از مجارستان با شماره پروازهای‌ EY-559 و EY-558 و EY-557 پرواز کرد و پس از ورود به کشور، در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد به زمین نشست‌.

ایرباس‌های جدید از مجارستان آمدند

یک منبع آگاه ضمن تایید این خبر اظهار داشت: این ۳ فروند هواپیمای ایرباس متعلق به شرکت هواپیمایی تهران‌ایر است که در بهار سال آینده رسما افتتاح می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، این منبع آگاه گفت: این ۳ فروند هواپیمای ایرباس ۳۱۹ همگی در سال ۲۰۰۲ میلادی ساخته شده‌ است.

‌وی بیان کرد: یک فروند دیگر از همین ایرباس ۳۱۹ که در مالکیت تهران‌ایر قرار دارد هم‌اکنون در فرودگاه یزد است، که سال ساخت آن ۲۰۰۳ میلادی است.

وی ادامه داد: همچنین یک فروند دیگر از این ایرباس ۳۱۹، فعلا در ناوگان قشم‌ایر فعالیت می‌کند که آن هم در سال ۲۰۰۳ میلادی ساخته شده است.

وی تأکید کرد: ما اجازه نداریم که این هواپیماها در این مدت تا بهار سال آینده غیرعملیاتی باشد بلکه در شرکت‌های هواپیمای داخلی خدمات می‌دهند که در ناوگان شرکت‌های قشم‌ایر، نفت و غیره فعالیت می‌کنند.

رضا جعفرزاده، مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری نیز ورود این سه فروند هواپیمای ایرباس ۳۱۹ به کشور و تعلق آن به تهران‌ایر را تایید کرد.

بنابراین گزارش ‌شنیده شده است این سه فروند A319 پیش از این با رجیسترهاى ۹H-CET، ۹H-MCS و ۹H-LCB در اختیار Hyperion مالتا بوده و پیش از آن نیز براى Rossiya پرواز مى‌کردند.

 

منبع: فارس


این مطلب را به اشتراک بگذارید