ایرباس ۳۳۰ ایران‌ایر نخستین پرواز بین‌المللی خود را انجام داد

ایرباس ۳۳۰ ایران‌ایر نخستین پرواز بین‌المللی خود را انجام داد
اولین هواپیمای ایرباس پهن‌پیکر A330 کشور امروز راس ساعت 7 و 30 دقیقه صبح امروز فرودگاه حضرت امام (ره) را به مقصد استکهلم ترک کرد و رسما پروازهای برنامه‌ای ایران‌ایر با هواپیماهای پهن‌پیکر ایرباس 330 A آغاز شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، با توجه به هزینه‌های هواپیماهای پهن‌پیکر در مسیرهای داخلی شرکت‌های هوایی همواره ترجیح می‌دهند که هواپیماهای بزرگ خود را در مسیرهای بین‌المللی استفاده کنند.

تمام شرکت‌های بزرگ هوایی در جهان از این هواپیماها در مسیرهای دوربرد استفاده می‌کند و ایران‌ایر نیز در نظر دارد از این دو ایرباس ۳۳۰ خود در مسیرهای خارجی استفاده کند و اولین سفر آن نیز به کشور سوئد انجام شد.

ایران‌ایر نخستین فروند از ایرباس ۳۳۰ خود را روز ۲۱ اسفند ماه سال ۹۵ از ایرباس تحویل گرفت و دومین فروند آن نیز روز ۵ فروردین ماه امسال وارد ناوگان ایران‌ایر شد تا به تدریج پس از انجام پروازهای داخلی در مسیرهای بین‌المللی سفر خود را آغاز کنند و پیش‌بینی می‌شود ایران‌ایر در پروازهای حج تمتع امسال نیز از این هواپیماها استفاده کند.

بعد از پیوستن اولین ایرباس ۳۳۰ به ناوگان هما در روز ۲۱ اسفند ماه سال ۱۳۹۵، صبح امروز این هواپیما در ساعت ۷:۳۰ نخستین پرواز بین‌المللی خود را با شماره پرواز ۷۱۳ از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) به مقصد استکهلم انجام داد.

هواپیمای ایرباس مدرن A330 ، دومین هواپیما از ۱۰۰ فروند هواپیمایی است که طبق قرار داد فی‌مابین هما و کارخانه ی هواپیماسازی ایرباس وارد ناوگان هوایی کشور شده است.

این هواپیمای پهن‌پیکر هما دارای ۳۲ صندلی در قسمت بیزنس کلاس و ۲۰۶ صندلی در قسمت اکونومی است و از نظر امکانات رفاهی برای مسافران جزو مدرن‌ترین هواپیماها محسوب می‌شود که قادر است تا بیش از ۱۳ هزار کیلومتر را بدون توقف پرواز کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند