اینترنت ۵G به خودروهای بی‌ام‌و می‌آید؟

اینترنت ۵G به خودروهای بی‌ام‌و می‌آید؟

بی‌ام‌و، ودافون و اریکسون قصد دارند با همکاری یکدیگر به توسعه تکنولوژی شبکه اینترنت ۵G در کابین داخلی خودرو بپردازند.

 با توجه به آنکه درخواست‌های بسیاری مبنی بر اتصال به شبکه اینترنت وایرلس در خودرو از سوی افراد برجسته و کاربران در سراسر جهان وجود دارد،  حالا به نظر می‌رسد شرکت‌های خودروسازی یک به یک به دنبال برقراری اینترنت وای‌فای در کابین داخلی خودرو هستند تا امکان دسترسی سریع و آسان سرنشینان خودرو به اینترنت و خدمات آنلاین را فراهم آورند.

به گزارش تجارت‌نیوز،حالا رویترز گزارش داده است که شرکت خودروسازی بی‌ام‌و آلمان با همکاری دو اپراتور مخابراتی و غول تکنولوژی ودافون و اریکسون قصد دارد سازمان تنظیم مقررات رادیویی در اتحادیه اروپا را متقاعد کند تا بتوانند به توسعه فناوری اینترنت وای‌فای در خودرو بپردازند.

با توجه به آنکه شبکه اینترنت پرسرعت ۵G این روزها از محبوبیت و استقبال بی‌نظیری از سوی کاربران مواجه شده است، حالا به نظر می‌رسد که شرکت‌های خودروسازی نیز می‌خواهند از مزایای این شبکه پرسرعت بهره‌مند شده و بدین ترتیب نظر خیل عظیمی از کاربران و مشتریان خود را به سمت خود جلب کنند.

پیش‌بینی می‌شود این اقدام نیازمند میلیاردها یورو سرمایه‌گذاری در برقراری اینترنت ۵G در خودروهای تولید شده توسط شرکت بی‌ام‌و خواهد بود.

منبع:ایسنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند