بارش‌های ایران با بارش‌های خرداد ۱۶۵ میلیمتری شد

بارش‌های ایران با بارش‌های خرداد ۱۶۵ میلیمتری شد

میزان بارش‌های ثبت‌شده از ابتدای سال آبی جاری تا عصر روز بیست و یکم خرداد به ۱۶۵ میلی‌متر رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهشی ۲۶.۹ درصدی داشته است.

بر اساس آمار رسمی دفتر مطالعات پایه آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، مجموع بارش‌های کشور از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر 96) تا ساعت 18:30 روز بیست و یکم خرداد به 165 میلی‌متر رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، از مجموع 165 میلیمتر بارش ایران، 6.6 میلمیتر در 12 روز ابتدایی خردادماه 97 باریده است. این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل (اول تا بیست و یکم خرداد 96) تنها 0.4 میلیمتر بارش در ایران ثبت شده بود.

ثبت 165 میلی‌متر بارش در سال جاری در حالی است که مقدار بارش‌ها در مدت مشابه سال گذشته 225.7 میلی‌متر ثبت شده که مقایسه این دو رقم، نشان‌دهنده کاهش 26.9 درصدی بارش‌ها در سال جاری است.

همچنین میزان بارش‌های ایران در مدت مشابه در 49 سال گذشته (درازمدت) به‌طور متوسط 235.3 میلی‌متر بوده که در مقایسه با میزان بارش‌های سال جاری، از کاهش 29.9 درصدی بارش‌ها در سال آبی 97 ــ 96 حکایت دارد.

در این مدت پربارش‌ترین نقطه کشور “رامسر ــ صفارود” در استان مازندران با ثبت 957.5 میلی‌متر بارش و کم‌بارش‌ترین نقطه کشور “هوشک ــ سراوان” در استان سیستان و بلوچستان با ثبت 3.3 میلی‌متر بارش بوده است.

 

منبع: تسنیم

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند