بارش باران در برخی مناطق کشور/ پیش‌بینی وزش باد در آسمان تهران

بارش باران در برخی مناطق کشور/ پیش‌بینی وزش باد در آسمان تهران
کارشناس هواشناسی گفت: امروز برای مناطق جنوب کشور بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی، درباره آخرین وضعیت آب و هوای کشور اظهار کرد: امروز شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران، قزوین، کرج، اراک، قم و اصفهان غبار صبحگاهی دارند.

وی افزود: امروز برای مناطق جنوب کشور اعم از استان‎‌های هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و یزد بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

به گفته گودرزی امروز شدت بارش در شرق هرمزگان، جنوب کرمان و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان خواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی از ورود سامانه جدید بارشی به کشور خبر داد و گفت: فردا از سمت شمال غرب سامانه بارشی وارد کشور می‌شود و مناطق شمال غرب را بارندگی و مناطق کوهستانی بارش برف فرا خواهد گرفت.

وی ادامه داد: روز جمعه سامانه بارشی دیگر از جنوب غرب می‌آید که براین اساس در مناطقی از جنوب غرب، غرب، مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز و بتدریج شمال شرق بارش باران، رعد و برق و گاهی وزش باد را خواهیم داشت.

گودرزی شدت بارش برای روز جمعه را در استان های ایلام، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان، غرب بوشهر و جنوب همدان اعلام کرد و افزود: در این روز برای مناطق کوهستانی زاگرس و البرز بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی درباره آخرین وضعیت آب و هوای تهران گفت: صبح امروز غبار صبح گاهی و بعدازظهر در برخی ساعات وزش باد برای تهران پیش بینی می شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه موج جدید بارش‌ها از روز جمعه در استان تهران آغاز می‌شود، تصریح کرد: براین اساس روزجمعه در مناطق جنوبی و شنبه در شمال غرب و تاحدودی دامنه های البرز دما کاهش می‌یابد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند