موضوعات داغ:

بازار تعمیرگاه‌های خودرو در سرما داغ شد

بازار تعمیرگاه‌های خودرو در سرما داغ شد

رئیس اتحادیه دارندگان تعمیرگاه اتوسرویس، توقفگاه و پارکینگ تهران در مورد توصیه‌های لازم به رانندگان وسایل نقلیه در روزهای سرد سال به‌ویژه برهه زمانی کنونی توضیحات لازم را ارائه کرد و از افزایش مراجعه خودروها به تعمیرگاه‌ها خبرداد.

علی راسی در ارتباط با توصیه‌های ایمنی به دارندگان وسایل نقلیه در فصل سرما به‌ویژه روزهای سرد و برفی کنونی اظهار کرد: ما همواره به دارندگان وسایل نقلیه تاکید می‌کنیم که به‌روز و به‌صورت لحظه‌ای و دوره‌ای شرایط فنی وسایل نقلیه خود را کنترل کنند تا از بروز هرگونه مشکلی جلوگیری به عمل آید.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی ادامه داد: حال اگر کسی نتوانسته این کنترل‌های دوره‌ای را داشته باشد، باید هر چه سریع‌تر نسبت به بهبود وضعیت فنی وسیله نقلیه خود اقدام کند و از صحت ضد یخ، برف‌پاک‌کن، چراغ مه‌شکن، یخ‌شکن و زنجیر چرخ مطمئن شود.

رئیس اتحادیه دارندگان تعمیرگاه اتوسرویس، توقفگاه و پارکینگ تهران با تاکید بر اینکه ایراد و نقص در وسایل نقلیه در شرایط برفی و سرما وضعیت متفاوتی را نسبت به سایر روزهای سال ایجاد می‌کند، گفت: مطمئنا اگر رانندگان در سرما و روزهای برفی وسیله نقلیه‌شان دچار مشکل شود شرایط متمایز و سخت‌تری را نسبت به سایر روزهای سال تجربه خواهند کرد؛ بنابراین توصیه می‌کنیم که همواره به صورت لحظه‌ای و دوره‌ای مسائل فنی خودرو کنترل شود.

راسی در ادامه با اشاره به اینکه رانندگان وسایل نقلیه در روزهای سرد سال باید با سرعت مطمئنه حرکت کنند و از ترمز ناگهانی بپرهیزند، اظهار کرد: در چنین روزهایی رانندگان وسایل نقلیه چه در سربالایی‌ها و چه در سرازیری‌ها بیشترین دقت را باید به خرج دهند و کاملا با تمرکز رانندگی کنند.

وی افزود: علاوه بر این به آنها تاکید می‌کنیم که با فاصله نسبت به سایر وسایل نقلیه در حرکت باشند، چرا که کوچک‌ترین سهل‌انگاری موجب سانحه و راه‌بندان خواهد شد.

راسی همچنین در مورد اینکه افزایش مراجعه به تعمیرگاه‌ها در چنین روزهایی از سال گفت: بسیاری از دارندگان وسایل نقلیه با مراجعه به نمایندگی‌ها به صورت دوره‌ای خودروی مورد نظر را کنترل می‌کنند، اما به صورت میانگین حدود پنج تا ۱۰ درصد مراجعه به تعمیرگاه‌ها در چنین روزهایی با توجه به شرایط خاص پیش آمده افزایش می‌یابد.

 

منبع: ایسنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند