بازگشت بیت‌کوین به ۱۱ هزار دلار

علی‌رغم اینکه روز گذشته قیمت بیت‌کوین با ۲ هزار دلار سقوط از بیش از ۱۱ هزار دلار به حدود ۹ هزار دلار سقوط کرده بود، اما در معاملات امروز این ارز مجازی سقوط خود را جبران کرد و با رسیدن به ۱۰ هزار و ۹۶۱.۴ دلار مجددا به مرز ۱۱ هزار دلار بازگشت.

بازگشت بیت‌کوین به ۱۱ هزار دلار

در معاملات امروز بازار ارزهای مجازی قیمت هر بیت‌کوین به مرز ۱۱ هزار دلار بازگشت و ۱۰ هزار و ۹۶۱ دلار قیمت‌گذاری شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از رویتر؛ علی‌رغم اینکه روز گذشته قیمت بیت‌کوین با ۲ هزار دلار سقوط از بیش از ۱۱ هزار دلار به حدود ۹ هزار دلار سقوط کرده بود، اما در معاملات امروز این ارز مجازی سقوط خود را جبران کرد و با رسیدن به ۱۰ هزار و ۹۶۱.۴ دلار مجددا به مرز ۱۱ هزار دلار بازگشت.

یکی از اصلی‌ترین دلایل افزایش قیمت بیت‌کوین در بازار صدور مجوز برای دو موسسه آمریکایی برای مبادلات بیت‌کوین است.

بنابه مجوز دولت آمریکا دو موسسه CME گروپ و CBOE گلوبال مارکتز نخستین موسساتی هستند که از این پس می‌توانند بیت‌کوین را عرضه و مبادله کنند. این مسئله نقطه عطفی برای بیت‌کوین محسوب می‌شود که احتمالا در آینده شاهد قانونمندشدن بیشتر مبادلات بیت‌کوین خواهیم بود.

تا پیش از انتشار این خبر قیمت بیت‌کوین در بازار لوکزامبورگ ۱۱۵۰ دلار بود و تنها پس از گذشت ۲۰ دقیقه از انتشار این خبر ۱۰ هزار و ۵۱۳ دلار قیمت‌گذاری شد.

به‌طور کلی هفته گذشته و روزهای اخیر روزهای پرنوسانی برای قیمت بیت‌کوین بوده‌اند به‌طوری‌که در ابتدای ماه نوامبر میلادی قیمت بیت‌کوین با ۲ هزار سقوط به حدود ۵ هزار و ۵۰۰ دلار رسید اما طی روزهای گذشته علی‌رغم نوسانات بسیار به محدوده ۱۱ هزار دلار رسیده است.

 

منبع: فارس


این مطلب را به اشتراک بگذارید