کد خبر: 173863

بازگشت بیت‌کوین به ۱۱ هزار دلار

علی‌رغم اینکه روز گذشته قیمت بیت‌کوین با ۲ هزار دلار سقوط از بیش از ۱۱ هزار دلار به حدود ۹ هزار دلار سقوط کرده بود، اما در معاملات امروز این ارز مجازی سقوط خود را جبران کرد و با رسیدن به ۱۰ هزار و ۹۶۱.۴ دلار مجددا به مرز ۱۱ هزار دلار بازگشت.

سرویس بازار -

در معاملات امروز بازار ارزهای مجازی قیمت هر بیت‌کوین به مرز ۱۱ هزار دلار بازگشت و ۱۰ هزار و ۹۶۱ دلار قیمت‌گذاری شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از رویتر؛ علی‌رغم اینکه روز گذشته قیمت بیت‌کوین با ۲ هزار دلار سقوط از بیش از ۱۱ هزار دلار به حدود ۹ هزار دلار سقوط کرده بود، اما در معاملات امروز این ارز مجازی سقوط خود را جبران کرد و با رسیدن به ۱۰ هزار و ۹۶۱.۴ دلار مجددا به مرز ۱۱ هزار دلار بازگشت.

یکی از اصلی‌ترین دلایل افزایش قیمت بیت‌کوین در بازار صدور مجوز برای دو موسسه آمریکایی برای مبادلات بیت‌کوین است.

بنابه مجوز دولت آمریکا دو موسسه CME گروپ و CBOE گلوبال مارکتز نخستین موسساتی هستند که از این پس می‌توانند بیت‌کوین را عرضه و مبادله کنند. این مسئله نقطه عطفی برای بیت‌کوین محسوب می‌شود که احتمالا در آینده شاهد قانونمندشدن بیشتر مبادلات بیت‌کوین خواهیم بود.

تا پیش از انتشار این خبر قیمت بیت‌کوین در بازار لوکزامبورگ ۱۱۵۰ دلار بود و تنها پس از گذشت ۲۰ دقیقه از انتشار این خبر ۱۰ هزار و ۵۱۳ دلار قیمت‌گذاری شد.

به‌طور کلی هفته گذشته و روزهای اخیر روزهای پرنوسانی برای قیمت بیت‌کوین بوده‌اند به‌طوری‌که در ابتدای ماه نوامبر میلادی قیمت بیت‌کوین با ۲ هزار سقوط به حدود ۵ هزار و ۵۰۰ دلار رسید اما طی روزهای گذشته علی‌رغم نوسانات بسیار به محدوده ۱۱ هزار دلار رسیده است.

 

منبع: فارس

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1313.8
مثقال طلا (%0.61)
659500
4000
سکه امامی (%0.37)
1606000
6000
دلار (%0.31)
4764
15
یورو (%0.21)
5853
12
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.