موضوعات داغ:

بازگشت تحریم‌ها راه ورود شرکت‌های لیزینگ هواپیما به ایران را می‌بندد

بازگشت تحریم‌ها راه ورود شرکت‌های لیزینگ هواپیما به ایران را می‌بندد

مدیر یک شرکت بزرگ اجاره‌دهنده هواپیما گفت، تصمیم دولت آمریکا به برقراری مجدد تحریم‌ها علیه ایران، پنجره‌ای را که برای فعالیت تجاری این شرکت در ایران باز شده بود بست.

مدیر یک شرکت بزرگ اجاره دهنده هواپیما گفت، تصمیم دولت آمریکا به برقراری مجدد تحریم‌ها علیه ایران، پنجره‌ای را که برای فعالیت تجاری این شرکت در ایران باز شده بود بست.

به گزارش تجارت‌نیوز، فیروز تاراپوره، مدیر شرکت دوبی ایروسپیس انترپرایز گفت: من فکر می‌کنم با تصمیم هفته گذشته ترامپ، فرصت تجارت برای ما (با ایران)… دیگر وجود ندارد.

وی افزود، زمانی که توافق هسته‌ای ایران در سال 2015 به امضا رسید، شرکت‌های بین المللی امیدوار بودند که بتوانند با ورود به بازار ایران نیازهای این کشور به هواپیماهای جدید را مرتفع کنند.

از نظر ما، ایران برای نوسازی ناوگان هوایی خود به 400 تا 500 هواپیمای جدید نیاز دارد…عمر متوسط ناوگان هوایی این کشور بیش از 20 سال است و فرصت‌های زیادی از طریق اجاره هواپیما برای ایران وجود داشت زیرا اجاره به ایرلاین های ایرانی اجازه می‌داد که خیلی سریع رشد کنند.

وی اضافه کرد که شرکت دوبی ایروسپیس انترپرایز، در حال حاضر هیچ فعالیت تجاری‌ای در ایران ندارد.

تاراپوره گفت، شرکت وی به همکاری بیشتر با دیگر ایرلاین‌های کشورهای منطقه ادامه خواهد داد. وی خاطر نشان کرد که شرکتش حدود 400 هواپیما به ایرلاین های مختلف جهان اجاره داده است. «ما 15 مشتری در کشورهای مختلف جهان داریم. ایرلاین های کشورهای حاشیه خلیج فارس یک بخش نسبتا کوچک از کسب و کار ما را تشکل می‌دهند.

 

منبع: تسنیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند