بازگشت جاده‌ها به وضعیت عادی

بازگشت جاده‌ها به وضعیت عادی

با پایان یافتن تعطیلات چند روزه نیمه خردادماه بخش قابل توجهی از ترافیک سفر در جاده‌های کشور کاهش یافته هرچند هنوز میزان ترددها به حالت عادی بازنگشته است.

براساس آمارهای ارائه شده از سوی مرکز مدیریت راه‌ها در طول ۲۴ ساعت گذشته میزان ترددها ۳.۹ درصد افزایش داشته و در این بین آزادراه کرج‌به‌تهران با ثبت بیش از ۱۶۵ هزار تردد پرترافیک‌ترین جاده کشور بوده است. در کنار آن آزادراه قزوین – کرج، تهران – کرج، کرج – قزوین و قم – تهران قرار دارند و مسیرهای ارتباطی میان ساوه، شهریار، پاکدشت و جاجرود به پایتخت نیز بیشترین بار ترافیکی را داشته‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، مرکز مدیریت راه‌ها اعلام کرده که کلیه محدودیت‌های ترافیکی اعمال شده برای روزهای اخیر متوقف شده است.

در حوزه سفرهای هوایی نیز با وجود افزایش قیمتی که در روزهای ابتدایی هفته گذشته اتفاق افتاد، در حال حاضر نرخ‌ها به مقصد شهرهای توریستی به حالت عادی بازگشته و حتی از نرخ‌های معمول نیز پایین‌تر آمده است. برای مثال بلیت تهران به مشهد در طول روزهای آینده به نرخی میانگین حدود ۱۲۰ هزار تومان رسیده و بسیاری از پروازها حتی از این نرخ نیز ارزان‌تر هستند. برای دیگر مسیرهای داخلی مانند تهران به تبریز، بندرعباس و شیراز نیز بخش قابل توجهی از قیمت‌ها ارزان‌تر از گذشته شده‌اند.

البته همچنان نرخ پروازهای برگشت به تهران بسیار بالا بوده و به نظر می‌رسد با توجه به باقی‌ماندن برخی از مسافران برای برگشت در روزهای آتی هنوز شرکت‌های هواپیمایی میانگین قیمت این بلیت‌ها را با نرخی بالاتر از ۴۰۰ هزار تومان اعلام می‌کنند.

در حوزه سفرهای بین‌المللی نیز کاهش قیمت بلیت اتفاق افتاده و در شهرهای پرتقاضایی مانند استانبول می‌توان پروازهای ایرلاین‌های داخلی را با میانگین نرخ بلیت ۷۰۰ هزار تومان پیدا کرد، هرچند با توجه به رسیدن به زمان سفرهای تابستانی ظرفیت محدودی از پروازهای ارزان‌قیمت برای مسیرهای بین‌المللی پرتقاضا باقی‌مانده است.

 

منبع:ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند