باز هم سیب‌ها را کنار جاده‌ می‌ریزند؟

باز هم سیب‌ها را کنار جاده‌ می‌ریزند؟

مدیرکل امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: انباشت و خرید سیب صنعتی در کنار جاده‌های استان ممنوع بوده و اطلاع‌رسانی به باغداران و کشاورزان در این زمینه ضروری است.

حسین سیوانی در نشست با صاحبان صنایع تبدیلی فعال در زمینه تولید کنسانتره و آبمیوه با بخش دولتی افزود: بازرسی و نظارت روزانه در این زمینه الزامی است و گزارش آن نیز باید ارائه شود. جهاد کشاورزی و تعاون روستایی موظف است تا تابلوهای اطلاع‌رسانی را در این زمینه در کنار جاده‌ها نصب کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، سیوانی اضافه کرد: امسال قیمت پایه سیب صنعتی توافقی خواهد بود و بزودی قیمت آن با هماهنگی اتحادیه باغداران به بازار ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه تعاون روستایی می‌تواند به عنوان کارگزار در این زمینه وارد عمل شود و در خرید و انباشت سیب صنعتی همکاری کند، افزود: آدرس محل‌های انباشت و خرید سیب صنعتی توسط نهادهای مرتبط ارائه شود.

سیوانی گفت: صنعت، معدن و تجارت موظف است تا زمان خرید و میزان ظرفیت کارخانه‌ها را برای این موضوع جمع بندی و اعلام کند.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت سردخانه‌ها برای دپوی سیب‌های درختی صنعتی لازم است و اعتبار مورد نیاز تعاون روستایی برای این امر نیز پیگیری می‌شود تا با صندوق توسعه کشاورزی استان هماهنگ شود.

مدیرکل امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی از رسانه‌ها خواست تا درباره ممنوعیت خرید و فروش سیب صنعتی در کنار جاده‌ها اطلاع‌رسانی کنند و گفت: نظارت علوم پزشکی استان نیز بر کیفیت محصول ارائه شده به کارخانه‌ها الزامی است.

وی از تعاون روستایی نیز خواست تا لیست اماکن و میزان خرید را اعلام کند و با اشاره به ضرورت بسته‌بندی مطلوب و بهداشتی سیب صنعتی توسط باغداران اضافه کرد: اگر اتحادیه باغداران استان خواهان مشارکت در خرید و تحویل سیب صنعتی به کارخانجات است، محل انباشت و قیمت لازم را ارائه کند.

 

منبع: ایسنا

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند