کد خبر: 169755

عضو هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی؛

باشگاه‌ها تبدیل به بنگاه اقتصادی شده‌اند

عضو هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: زورآزمایی‌ها فرصت پرداختن به مشکلات مالی سرخابی‌ها را گرفته بود.

باشگاه‌ها تبدیل به بنگاه اقتصادی شده‌اند
سرویس جامعه -

محمد قمی با تاکید این نکته که نگاه ارزشی باید حاکم بر همه مسائل زندگی به خصوص ورزش باشد، گفت: متاسفانه در این سال‌ها به ورزش به عنوان بنگاه اقتصادی نگریسته می‌شود و توجه به جنبه اقتصادی بر ارزش‌های آن پیشی گرفته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، عضو هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در همین ارتباط عدم توجه مسئولان پیشین دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به وضعیت مالیاتی این دو باشگاه را مورد نقد قرار داد و گفت: متاسفانه این نگاه اقتصادی باعث شده مربیان، بازیکنان و مسئولان باشگاه‌ها نیز نگرش این‌چنینی داشته باشند و زورآزمایی در صحنه نمایش فوتبال، فرصت پرداختن به امور مالی باشگاه‌ها را از آنها گرفته بود.

قمی، راه خروج از این معضل را رسیدگی مدیران باشگاه‌ها به امور مالی و مالیاتی عنوان و خاطرنشان کرد: اگر بنگاه اقتصادی چند ماه مالیات خود را ندهد، دچار مشکلات اساسی و یا تعطیلی خواهد شد که باید این رویه برای باشگاه‌ها نیز اجرایی می‌شد. به عبارتی قوانینی که در کشور تصویب می‌شود برای همه لازم‌الاجرا است.

وی همچنین با گلایه از مسئولان پیشین ورزش و سازمان امور مالیاتی در عدم رسیدگی به وضعیت مالیاتی استقلال و پرسپولیس، گفت: وزارت ورزش و جوانان در دوره فعلی در تعیین تکلیف این بدهی‌ها کار بزرگی انجام داده است و باید از این پس با شفاف کردن دارایی سرخابی‌ها، وضعیت مالیاتی آنها هر ۶ ماه یک بار بررسی و مطالبات جامعه طلب شود.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.19)
1328.0
2.4
مثقال طلا (%0.84)
619900
5200
سکه امامی (%0.03)
1485750
500
دلار (%0)
4563
یورو (%0)
5719
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.