بانک سوئیسی «بی‌سی‌پی» تجارت‌ با ایران را معلق کرد

بانک سوئیسی «بی‌سی‌پی» تجارت‌ با ایران را معلق کرد

بانک سوئیسی «بانک دو کامرس دو پلیسمنت» (بی‌سی‌پی‌)، تمام تبادلات جدید خود با ایران را معلق کرد و در حال کاهش فعالیت‌های مرتبط با ایران است.

بانک سوئیسی «بانک دو کامرس دو پلیسمنت» (بی‌سی‌پی)، تمام تبادلات جدید خود با ایران را معلق کرد و در حال کاهش فعالیت‌های مرتبط با ایران است.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از رویترز؛ بانک سوئیسی «بانک دو کامرس دو پلیسمنت» (پی‌بی‌سی)، تمام تبادلات جدید خود با ایران را معلق کرد و در حال کاهش فعالیت‌های مرتبط با ایران است. این جدیدترین شرکت غربی است که پس از اینکه آمریکا اعلام کرد تحریم‌های علیه ایران را دوباره وضع خواهد کرد، روابط خود با تهران را تعلیق می‌کند.

بی‌سی‌پی که در ۱۹۶۳ تاسیس شده است، یکی از بازیگران اصلی در فاینانس کالا در تجارت‌های مربوط به ایران بود.

بی‌سی‌پی در بیانیه‌ای ایمیلی که به رویترز ارسال شده است، اعلام کرده است: ما همه تبادلات جدید مرتبط با ایران را، پس از ۸ می (تاریخ خروج ترامپ از برجام)، تعلیق کرده‌ایم و روند کاهش روابط با ایران در چهارچوب زمانی تعیین شده توسط خزانه‌داری آمریکا (۱۸۰ روز)، را آغاز کرده‌ایم.

به دنبال تصمیم آمریکا برای خروج از برجام، بانک بی‌سی‌پی، که دفتر مرکزی آن در ژنو واقع شده است، اعلام کرد که به تمام تحریم‌های آمریکا پایبند خواهد بود و تجارت‌های خود را بر طبق آن انجام خواهد داد.

قبلا بانک شماره ۲ آلمان، دی‌زی بانک هم اعلام کرده بود در ماه جولای تراکنش‌های مالی خود با ایران را تعلیق خواهد کرد.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند