کد خبر: 204285

کارشناس مسائل اقتصادی:

بانک مرکزی بر بازار ارز نظارت می‌کند

کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه بازار ارز در مقیاس‌های متفاوتی به شوک‌های خاصی دچار شده است، گفت: بانک مرکزی ابزارهای مشخصی دارد که می‌تواند ضمن رصد و پایش، بر گردش بازار نظارت موثری داشته باشد.

سرویس بانک و بیمه -

ساسان شاه ویسی با بیان اینکه بانک مرکزی بر بازار ارز نظارت می‌کند، ادامه داد: ذینفعان بازار ارز از جمله دولت‌ها، بانک‌ها، شرکت‌های تجاری، مردم و سوداگران توجه می‌کنند که نهاد ناظر به وظایف حاکمیتی خود عمل می‌کند ضمن اینکه به شفافیت نظام ارزی دوام می‌بخشد و روابط بین دستگاهی و حاکمیت نسبت به تغییرات توزیع پول در کشور را رصد می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با اشاره به اینکه رئیس کل بانک مرکزی معتقد است دامنه تغییرات نرخ ارز باید کاهنده باشد نه فزاینده، افزود: به نظر می‌رسد انحرافی به شکل مداخله‌ای بر اساس سیاست‌های بانک مرکزی توسط جریانی در حال رصد است.

شاه ویسی گفت: هر کسی که فکر می‌کند به علت هیجانی شدن یا بی‌ثبات شدن بازار می‌تواند وارد بازار شود و سودآوری انتفاعی را به وجود بیاورد باید توجه داشته باشد که این مسیر نظارت می‌شود و هماهنگی میان ساختارهای موثر وجود دارد و منافع حاکمیت که اخذ مالیات از تغییرات پولی و توزیع درآمد در کشور است، حاصل می‌شود.

وی افزود: بانک مرکزی به قابلیت‌های اثرگذار حاکمیتی بسیار نزدیک شده است.

 

منبع: ایبنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.01)
1335.5
0.1
مثقال طلا (%0.5)
739500
3700
سکه امامی (%0.33)
1835000
6000
دلار (%0)
4200
یورو (%1.25)
6860
85
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.