کد خبر: 232808

بانک ملی دوبی از بلاک‌چین برای جلوگیری از کلاهبرداری چکی بهره برد

بانک ملی دوبی که بزرگ‌ترین بانک خاورمیانه به لحاظ دارایی هم محسوب می‌شود برای جلوگیری از جعل و کلاهبرداری در چک‌ها از فناوری بلاک‌چین استفاده می‌کند.

سرویس اقتصاد جهان -

بانک ملی دوبی که بزرگترین گروه مالی در خاورمیانه به لحاظ سرمایه محسوب می‌شود، از فناوری بلاک چین در صدور چک به منظور کاهش خطر جعل و به حداقل رساندن کلاهبرداری‌های احتمالی استفاده کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، در همین حال «سیستم چِک چِین» بانک ملی دوبی با چاپ کُد «کیو آر» منحصر بفرد بر روی هر برگ از دست چک‌ها از فناوری بلاک‌چین بهره می‌برد و این کُد، هر چک را در پلت‌فرم بلاک‌چین این بانک ثبت می‌کند و این ضمانت را می‌دهد که هر چک تحت فناوری ICCS بانک ملی دوبی وصول می‌شود؛ ضمن اینکه کارمندان بانک هم قادر به تایید اعتبار آن و دسترسی به منبع آن در هر زمانی را دارند.

اکنون بانک ملی دوبی به دنبال موفقت آمیز بودن طرح آزمایشی آن در حال راه‌اندازی این سامانه در سرتاسر امارات است.

«عبدالله قاسم» رییس بخش اجرایی بانک ملی دوبی گفت: این طرح به طرز قابل توجهی فرآیندهای مدیریت امنیت و ریسک را بویژه از طریق کاهش کاهبرداری چک‌ها برای ما ارتقاء خواهد داد.

وی در ادامه گفت: تاکنون نزدیک به یک میلیون فقره چک با استفاده از فناوری بلاک‌چین ثبت شده‌اند. درحال حاضر بانک ملی دوبی به دنبال احتمال ایجاد این نوع پلت فرم در سایر موسسات مالی امارات متحده عربی است.

 

منبع: فین اکسترا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1335.5
مثقال طلا (%0.47)
737000
3500
سکه امامی (%0.55)
1825000
10000
دلار (%0)
4200
یورو (%0.88)
6800
60
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.