با بروز نشانه‌هایی از کاهش بیشتر تولید روسیه، قیمت نفت بالا رفت

در حالی‌که از روز گذشته قیمت نفت کاهشی شده و زیر 60 دلار رسیده بود، پس از بروز نشانه‌هایی از کاهش تولید بیشتر از سوی روسیه، قیمت نفت بالا رفت.
با بروز نشانه‌هایی از کاهش بیشتر تولید روسیه، قیمت نفت بالا رفت

در حالی‌که از روز گذشته قیمت نفت کاهشی شده و زیر ۶۰ دلار رسیده بود، پس از بروز نشانه‌هایی از کاهش تولید بیشتر از سوی روسیه، قیمت نفت بالا رفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از رویترز؛ پس از اینکه اخباری مبنی بر اینکه روسیه بیش از چیزی که انتظار می‌رفت در توافق کاهش تولید مشارکت کند منتشر شد، قیمت نفت بالا رفت.

هر بشکه نفت برنت با ۲۸ سنت افزایش بشکه‌ای ۶۰٫۳۴ دلار فروخته شد. نفت برنت در ساعات اولیه معاملات به علت احتمال عدم موافقت روسیه با کاهش تولیدش کاهش یافته بود.

نفت خام آمریکا با یک سنت کاهش بشکه ای ۵۱٫۴۸ دلار در هر بشکه معامله شد.

این افزایش اندک پس از کاهش ۳ درصدی روز گذشته رخ داده است. افت قیمت در روز گذشته ناشی از پایان یافتن نخستین روز مذاکرات اوپک و غیر اوپکی‌ها بدون اعلام تصمیمی برای کاهش تولید بود.

درحالی‌که اعضای اوپک روز گذشته بر سر کاهش تولید توافقی اولیه داشتند اما منتظر میزان تعهد روسیه نسبت به این کاهش تولید بودند، رویترز به نقل از منابع آگاه مدعی است که ایران مانع اصلی رسیدن اوپک به توافق کاهش تولید است زیرا عربستان هنوز با معافیت ایران موافق نیست.

نواک امروز گفته است روسیه به دنبال توافقی با کشورهای تولیدکننده عضو اوپک و غیراوپکی است.

یک منبع آگاه در وزارت انرژی روسیه نیز گفته است مسکو آماده است تا در کاهش تولید نفت به میزان حدود ۲۰۰ هزار بشکه در روز شرکت کند.

این رقم بیش از رقم کاهش روزانه ۱۵۰ هزار بشکه اولیه است.

 

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز