با خرید طلا هیچ‌وقت ضرر نمی‎کنید

با خرید طلا هیچ‌وقت ضرر نمی‎کنید

نایب‌رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان همیشگی بودن طلا به عنوان زیورآلات و سرمایه، بر خرید مصنوعات طلایی داخلی در جهت حمایت از تولید و اشتغال تاکید کرد.

مسعود یزدانی طلا را پشتوانه‌ای برای خانواده‌های ایرانی دانست و گفت: از گذشته مردم و خانواده‌های ایرانی به طلا از دو بعد زینتی و سرمایه‌ای نگاه می‌کردند و در موارد خاص و احتیاج این طلا بوده که از نظر مالی به کمک آنان آمده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی ضمن تبریک عید سعید فطر خاطرنشان کرد: به طور معمول ایرانیان در مراسمات و جشن‌های ملی و مذهبی از زیورآلات به ویژه طلا استفاده می‌کرده و می‌کنند و این امر ریشه در فرهنگ و سنت کشورمان دارد.

 نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به هنر و صنعت اصیل ایرانی تصریح کرد: صنعت طلای کشورمان دارای سابقه چند هزار ساله دارد و از قدیم هنرمندان و صنعتگران کشورمان با هنر، ذوق و سلقیه خود آثار و مصنوعات بی نظیر طلایی را ایجاد کرده‌اند که نمونه آن در موزه‌های معتبر کشور و جهان قابل مشاهده است.

یزدانی علیرغم رشد قیمت طلا تاکید کرد: مصرف کنندگان طلا هیچ وقت از خرید مصنوعات طلا ضرر نمی‌کنند و همیشه طلا به عنوان یک کالای سرمایه‌ای ماندگار برای مردم و در کنار آنان باقی مانده است.

وی با بیان رشد سطح کیفی محصولات طلای کشور نیز افزود: کیفیت طلای ساخته شده در کشور طی سالهای اخیر رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است و تلفیق هنر ایرانی و تکنولوژی روز دنیا باعث خلق مصنوعات خوب و قابل رقابت در بازارهای جهانی شده است.

عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران با انتقاد از گسترش بدلیجات در کشور طی سال‌های اخیر گفت: متاسفانه بسیاری از مردم با توجه به نوسانات قیمت طلا به بدلیجات روی آورده‌اند که این تغییر رویه باعث هدر رفت پول و اندوخته آنان می‌شود، و نهایتا هیچ سرمایه برای ایشان باقی نمی‌ماند.

این مقام مسوول در اتحادیه طلا و جواهر ضمن درخواست از رسانه‌ها برای آگاهی بخشی در مورد مضرات استفاده از بدلیجات افزود: این زیورآلات بدلی به علت داشتن سرب و آلیاژهای مضر موجب صدمات پوستی و بهداشتی می‌شود و به هیچ وجه جایگزین مناسبی برای طلا نیست.

وی اعلام کرد: پیشکسوتان و صنعت طلا و جواهر در جهت رونق این صنف و خروج از رکود و گسترش تولید و اشتغال نظرات و راهکارهای صاحبنظران خود را کتبا به روابط عمومی اتحادیه طلا و جواهر تهران تحویل دهند.

یزدانی در خاتمه از مردم خواست با خرید طلای داخلی از تولید و اشتغال نه در شعار بلکه در عمل حمایت کنند و در جنگ اقتصادی امروز کشورمان مانع خروج ارز از کشور برای ایجاد ایرانی سربلند و آباد شوند.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند