بختیار:

با راه‌اندازی فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس، بنزین صادر می‌کنیم

با راه‌اندازی فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس، بنزین صادر می‌کنیم

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس راه‌اندازی شد نه تنها کمبود بنزین نداریم بلکه با راه‌اندازی فاز سوم این پالایشگاه صادرکننده بنزین خواهیم بود و مشکلی از جهت تامین بنزین در داخل کشور نداریم.

علی بختیار درخصوص احتمال سهمیه‌بندی بنزین، اظهار کرد: با توجه به اینکه فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس راه‌اندازی شد نه تنها کمبود بنزین نداریم بلکه با راه‌اندازی فاز سوم این پالایشگاه صادرکننده بنزین خواهیم بود و مشکلی از جهت تامین بنزین در داخل کشور نداریم.

به گزارش تجارت‌نیوز، نماینده مردم گلپایگان افزود: نکته مهم این است که مصرف بنزین را کنترل کنیم. هر چه در زمینه ساخت پالایشگاه اقدام کنیم با این روند مصرف، شرایط به گونه‌ای است که مصرف بنزین از مرز ۸۰ میلیون لیتر می‌گذرد و روز به روز افزایش مصرف در بنزین را شاهد هستیم.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی، گفت: در بودجه سال ۹۷ نه در زمینه افزایش قیمت و نه درخصوص سهمیه‌بندی حکم و اجازه‌ای به دولت ندادیم. اگر دولت بخواهد هر یک از این موارد را اجرایی کند باید اجازه مجلس را داشته باشد و تاکنون هم دولت بعد از تصویب بودجه درخواستی برای افزایش قیمت یا سهمیه بندی بنزین نداشته است.

بختیار تصریح کرد: میزان مصرف بنزین در این ایام که تعطیلات تابستانی است، بالاست. در زمینه بهینه‌سازی مصرف هم خودروسازان تعهداتی را داده‌اند که متاسفانه اجرایی نشده است و مردم هم درست مصرف کردن را رعایت نمی‌کنند.

وی افزود: نکته اساسی این است که کمبود بنزین در کشور نداریم و تا پایان سال فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس راه‌اندازی می‌شود و اگر مصرف بهینه شود بدون شک جزء صادرکنندگان بنزین خواهیم بود.

 

منبع:

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند