با پیمانکاران کم‌کار در پردیس برخورد می‌شود

با پیمانکاران کم‌کار در پردیس برخورد می‌شود

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس از برخورد فوری و قانونی با پیمانکاران کم‌کار و خاطی در این شهر خبر داد.

سعید غفوری، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس اعلام کرد: پس از طرح شکایت متقاضیان به شرکت عمران و مجموعه وزارت راه و شهرسازی، به عنوان داور از برخی سازندگان زیاده‌خواه، در این راستا هفته آینده مجموعه‌ای از تصمیمات و برخوردها با این‌گونه سازندگان صورت خواهد پذیرفت طوری‌که در یک تصمیم قاطع مقرر شده مجموعه وزارت راه و شهرسازی با پیمانکاران کم‌کار و خاطی برخورد قانونی جدی کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: راهکارهای اجرایی برای برخوردهای فوری و قانونی با پیمانکاران کم‌کار و خاطی و نیز ارائه راه‌حل‌هایی برای تسریع در امور اجرایی و جایگزینی برخی از پیمانکاران خوشنام با این دسته از پیمانکاران، بررسی شده و هماهنگی‌های خوبی با شورای تامین شهرستان به مدیریت فرماندار، دستگاه‌های امنیتی و مدیران دستگاه قضا در شهرستان صورت پذیرفت و همچنین مصوبات مورد نیاز این امر به تصویب اعضای شورا رسید و آماده اجرا است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: با دستور معاون و قائم‌مقام وزیر در این‌باره هیچ‌گونه مماشاتی با سازندگان خاطی نمی‌شود.

از صبوری، متانت و هوشیاری مالکان مسکن‌مهر پردیس که هفته‌های گذشته تحت‌تاثیر جوسازی برخی سازندگان زیاده‌خواه قرار نگرفته‌اند و در جوی آرام و هوشمندانه از طریق قانونی خواستار داوری شرکت عمران درباره کم‌کاری و تعطیلی برخی سازندگان شده‌اند، تشکر می‌کنیم.

وی درباره زمزمه‌هایی مبنی بر تغییرات قیمتی از طرف برخی سازندگان در هفته‌های گذشته عنوان کرد: قیمت‌های همه فازها اواخر سال ۹۵ با مدیریت و راهنمایی مجموعه وزارت راه و شهرسازی نهایی شده و به امضا و تایید تمامی سازندگان رسیده است.

خوشبختانه با همین قیمت‌ها برخی سازندگان خوشنام کارها را به اتمام رسانده و تحویل داده‌اند و حتی در فازهای ۵، ۸ و ۱۱ مالکان ساکن شده‌اند.

این دسته از پیمانکاران آمادگی خود را برای اجرای کارهای باقی‌مانده سازندگانی که توانایی اتمام کار ندارند با همان قیمت‌های اعلامی و قبلی، اعلام کرده‌اند. در این‌خصوص معاونت فنی اجرایی شرکت عمران شهر جدید پردیس لیستی از این پیمانکاران تهیه کرده و آماده ارائه پیشنهاد اجرایی است.

غفوری افزود: تا چه موقع متقاضیان باید تاوان بی‌تدبیری سازندگانی را بدهند که متاسفانه اکثر آنها ابتدای اجرای طرح مسکن‌مهر در شهر جدید پردیس، از ساختاری رانتی استفاده کرده و بدون هیچ‌گونه مناقصه، رقابت و طی کردن مراحل قانونی طبق عرف انتخاب پیمانکاران، به مجموعه شرکت عمران و مردم تحمیل شده و با عرض تاسف برای جیب متقاضیان کیسه دوخته‌اند.

سوال اینجا است که چگونه در تمام فازها، یک عده از سازندگان خوشنام کار خود را خصوصا سال ۹۶ که بالغ بر ۱۶ هزار واحد تکمیل و به اتمام رسانده و حتی بعضا تحویل داده‌اند و همچنین قراردادها را هم در موعد مقرر امضا و تحویل داده‌اند این درحالی است که متاسفانه در همسایگی آنها، یک عده پروژه‌های خود را با تطویل غیرمنطقی مواجه کرده‌اند؛ این دسته قراردادهای ۵ برگی را امضا نمی‌کنند و یا با بیان عناوین متعدد واهی برای متقاضیان و مالکان محترم بهانه تراشی نموده و حتی گاها هزینه‌های اضافی و خارج از عرف را از ایشان طلب می‌کنند.

 

منبع: ایلنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند