کد خبر: 158055

بدهی‌های آمریکا از ۲۰ تریلیون دلار گذشت

پس از آنکه کاخ سفید موافقت خود با استقراض بیشتر وزارت خزانه‌داری این کشور اعلام کرد، سقف بدهی‌های آمریکا از مرز ۲۰ هزار میلیارد دلار عبور کرد.

بدهی‌های آمریکا از 20 تریلیون دلار گذشت
سرویس اقتصاد جهان -

حجم بدهی‌های عمومی آمریکا به طور رسمی از ۲۰ تریلیون دلار عبور کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، پس از آنکه دولت آمریکا موافقت خود را با استقراض بیشتر بانک مرکزی این کشور اعلام کرد، سقف بدهی‌های عمومی آمریکا ۲۰٫۱۶ تریلیون دلار افزایش یافت.

به عبارت دیگر در حال حاضر هر شهروند آمریکا ۶۲ هزار دلار بدهی دارد. یا به شکل دیگر آمریکا به ازای هر شهروندی که مالیات پرداخت می‌کند ۱۶۷ هزار دلار بدهی دارد.

حجم بدهی‌های عمومی آمریکا از ماه مارس تا پیش از موافقت کاخ سفید با افزایش سقف آنها ثابت باقی مانده بود،اما با موافقت اخیر کاخ سفید و عملا لغو شدن سقف بدهی عمومی در این کشور که از سوی دونالد ترامپ امضا شد روند افزایش بدهی عمومی آمریکا سرعت گرفته است.

براساس قانونی که روز جمعه از سوی کاخ سفید ابلاغ شد بانک مرکزی فدرال این کشور تا روز ۷ دسامبر محدودیتی در استقراض نخواهد داشت.

بنابه اعلام دفتر بودجه کنگره، یک سازمان فدرال که اطلاعات اقتصادی و بودجه را برای کنگره فراهم می‌کند سرانه بدهی فدرال مربوط عموم مردم آمریکا در بالاترین سطح خود از زمان پایان جنگ جهانی دوم قرار دارد.

بنابه اعلام این دفتر، در صورتی که قوانین موجود پابرجا بماند افزایش کسری بودجه در آمریکا به افزایش شدید بدهی عمومی آمریکا طی ۳۰ سال گذشته منجر خواهد شد و عملا کسری بودجه این کشور در سال ۲۰۴۷ به ۱۵۰ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور خواهد رسید.

دفتر بودجه کنگره تأکید دارد که افزایش بدهی عمومی آمریکا به افزایش هزینه‌های مرتبط با نرخ بهره برای دولت آمریکا منجر شده و تشدید فشار بر بودجه احتمال بروز بحران مالی در آمریکا را افزایش می‌دهد.

در حال حاضر مجموعه بدهی‌های آمریکا شامل بدهی دولتی، بدهی شرکت‌ها، بدهی وام‌های خرید مسکن و همچنین بدهی کارت‌های اعتباری در حال رسیدن به رقم ۶۷ هزار میلیارد دلار است.

 

منبع: فارس

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.