کد خبر: 218939

برخورد قاطع در انتظار فروشندگان گونه‌‌های حفاظت‌‌شده

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به گشت‌های دائمی یگان حفاظت محیط زیست در استان تهران گفت: برخی افراد سودجو اقدام به خرید‌و‌فروش لاک‌‌پشت برکه‌ای، مار آبی و سمندر لرستانی در میادین میوه و تره‌بار می‌کنند که با خاطیان برخورد می‌شود.

سرویس جامعه -

نقی میرزاکریمی درباره آخرین برنامه‌های یگان حفاظت محیط زیست استان تهران در ایام نزدیک به نوروز ۹۷ اظهار کرد: طرح برخورد و جمع‌آوری لاک‌پشت، سمندر لرستانی و مار آبی با جدیت انجام گرفته و این مهم در ایام نوروز هم ادامه می‌یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی ادامه داد: متاسفانه عده‌ای سودجود اینگونه از حیوانات را زنده‌گیری می‌کنند و در میادین میوه و تره‌بار و مناطق شلوغ شهر به فروش می‌رسانند که برخورد با فروشندگان و عوامل زنده‌گیری این حیوانات ادامه دارد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران خاطرنشان کرد: از هفته گذشته تاکنون بیش از ۸۰۰ مار آبی و ۱۵۰۰ لاک‌پشت برکه‌ای در گشت‌ها و پایش‌ها کشف شده است.

به گفته میرزا کریمی، ماموران یگان حفاظت و مسئولان ذیربط، متهمان را دستگیر کرده و به مراجع قضایی معرفی خواهند کرد.

وی افزود: تمامی گونه‌های جمع‌آوری شده به پارک پردیسان منتقل می‌شود تا از آنجا به زیستگاه‌شان انتقال یابند و باید فرهنگسازی برای خریداری نشدن این نوع حیوانات از سوی مردم انجام گیرد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران خاطرنشان کرد: جدایی این گونه‌ها از زیستگاه‌شان موجب آسیب‌های جدی به زیستگاه و انقراض این حیوانات خواهد شد.

میرزا کریمی با اشاره به اینکه خرید‌و‌فروش سمندر لرستانی بسیار کمتر از گذشته شده است، گفت: فرهنگ‌سازی مناسبی برای عدم زنده‌گیری این حیوان بسیار نادر و در حال انقراض صورت گرفته است که امیدواریم این رویکرد برای سایر حیوانات نیز انجام شود.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.77)
1337.8
10.2
مثقال طلا (%0)
668200
سکه امامی (%0)
1621100
دلار (%0)
4773
یورو (%0)
5836
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.