بررسی حساب‌های بانکی مشکوک داماد ترامپ در دویچه بانک آغاز شد

بررسی حساب‌های بانکی مشکوک داماد ترامپ در دویچه بانک آغاز شد

حساب‌های بانکی داماد ترامپ به دلیل ارائه ویزا آمریکا به برخی از سرمایه‌گذاران برای انجام فاینانس در شرکت‌های خود از طریق دویچه بانک، در دست تحقیق قرار گرفت.

منابع آگاه اعلام کردند، مقامات قضایی فدرال آمریکا در حال بررسی اطلاعات مرتبط با «جارد کوشنر» داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ که یک تاجر املاک هم است، آغاز شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، همچنین دفتر دادستانی آمریکا در هفته‌های اخیر به دویچه بانک در مورد ارائه اطلاعات مرتبط با شرکت‌های «کوشنر» احضاریه فرستاده بود.

البته بررسی‌های حساب داماد ترامپ ظاهرا مرتبط با کمپین انتخاباتی بحث برانگیز ترامپ و مشاور ویژه او یعنی «روبرت مولر» نیست.

روزنامه نیویورک تایمز نوشت: مقامات قضایی آمریکا در حال تحقق در مورد استفاده از «برنامه ویزا» شرکت‌های «کوشنر» هستند که به سرمایه‌گذاران خارجی ثروتمند به عنوان مدارک سفر اهدا شده است.

البته شرکت‌های کوشنر اعلام کرده‌اند که هیچ کار نادرستی را انجام نداده‌اند.

مقامات آگاه اعلام کردند: ظاهرا دویچه بانک در پروژه‌های «کوشنر» که از طریق «برنامه ویزا» فاینانس شده‌اند، دخالتی نداشته است.

در همین حال «کریستین تایلر» سخنگوی شرکت‌های «کوشنر» گفت: در مورد شروع استعلام در دویچه بانک توسط مقامات قضایی فدرال بی‌خبر هستیم و دلیلی ندارد که حتی یک مورد تخلف ثبت شده باشد.

داماد ترامپ یک خط اعتباری چند میلیون دلاری را در دویچه بانک دارد؛ ضمن اینکه دویچه بانک به عنوان یکی از نخستین بانک‌های پیشتاز در مورد ارائه تسهیلات به ترامپ و تجارت او است.

پیش از این تحقیقاتی در مورد حساب‌های «روبرت مولر» مشاور ویژه ترامپ در دویچه بانک شروع شده بود.

منبع: نیویورک تایمز

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند