بررسی روند رشد‌ اقتصاد جهانی، محور نشست مشترک صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی

نشست‌های مشترک فصل بهار صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی هفدهم آوریل در واشنگتن آغاز شد و تا ۲۳ این ماه ادامه دارد. بررسی روند رشد اقتصاد جهانی، سیستم‌های مالی و بانکی و وضعیت فقر در دنیا در دستور این جلسات است. جیم یونگ کیم، رییس بانک جهانی گفت: «پس از سال‌ها یاس در زمینه
بررسی روند رشد‌ اقتصاد جهانی، محور نشست مشترک صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی

نشست‌های مشترک فصل بهار صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی هفدهم آوریل در واشنگتن آغاز شد و تا ۲۳ این ماه ادامه دارد.

بررسی روند رشد اقتصاد جهانی، سیستم‌های مالی و بانکی و وضعیت فقر در دنیا در دستور این جلسات است.

جیم یونگ کیم، رییس بانک جهانی گفت: «پس از سال‌ها یاس در زمینه میزان رشد اقتصاد‌‌جهانی، اکنون برای ایجاد تحول مثبت در پیش‌بینی‌های اقتصادی ترغیب شده‌ایم. اما همواره خطر سقوط مجدد وجود دارد. کشورهایی که ظرفیت مالی بالایی دارند باید اصلاحات اساسی اقتصادی را در دستور کار خود قرار دهند.»

کریستین لاگارد، رییس صندوق بین‌المللی پول نیز ضمن هشدار نسبت به تبعات به خطر انداختن روند فعالیت‌های تجارت بین‌الملل گفت: «صندوق بین‌المللی پول سازمانی است که وابستگی به فعالیت‌های تجاری ندارد اما این فعالیت‌ها موتور اصلی رشد محسوب می‌شوند. بنابراین پشتیبانی از توسعه و گسترش فعالیت‌های تجاری به صورت موثر، عادلانه و جهانی در دستور کار ما قرار می‌گیرد.»

افزایش اختلافات و دعاوی در بخش تجارت بین‌الملل براثر بالا رفتن میزان اعمال تدابیر حمایت‌گرایی اقتصادی برخی کشورها و کشانده شدن آنها به سازمان تجارت جهانی نگرانی صندوق بین‌المللی پول را در پی داشته است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید