کد خبر: 171662

بررسی عملکرد تحویل قیر به دستگاه‌ها در بودجه ۹۶

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از بررسی عملکرد بند هـ تبصره یک قانون بودجه سال ۹۶ کل کشور (موضوع تحویل قیر) به دستگاه‌های اجرایی جهت انجام وظایف محوله در جلسه عصر امروز این کمیسیون خبر داد.

سرویس اقتصاد کلان -

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از بررسی عملکرد بند هـ تبصره یک قانون بودجه سال ۹۶ کل کشور (موضوع تحویل قیر) به دستگاه‌های اجرایی جهت انجام وظایف محوله در جلسه عصر امروز این کمیسیون خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدرضا تابش بیان کرد: بنا به گزارش وزارت نفت از ۳۰۰۰ میلیارد تومان معادل ریالی چهار میلیون تن قیر بنا به نظر دولت ۲۰ درصد سهمیه کسر شده و از ۸۰ درصد باقیمانده سهم وزارت‌خانه‌ها و سازمان‌های مختلف برای ۹ ماه و ۷۵ درصد به بنیاد مسکن، سازمان امور شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، وزارت راه واگذار شده و سهمیه سازمان جنگل‌ها نیز به میزان ۵۰ درصد تامین شده و مابقی آن پس از اعلام نظر درخصوص کارآیی مالچ نفتی یا قیر امولسیونی تحویل خواهد شد.

وی یادآور شد: اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس عملکرد وزارت نفت را درخصوص عمل به تعهد قانونی خویش مثبت ارزیابی کردند و خواستار آن شدند تا با اصلاح قانون، صددرصد قیر پیش‌بینی شده در قانون بودجه سال ۹۶ به سازمان‌ها و وزارت‌خانه‌های مختلف تحویل شود تا وقفه‌ای در ایفای تعهدات و مسئولیت‌ها پیش نیاید.

در این جلسه، افشانی معاون عمرانی وزارت کشور سهم ۱۳ درصدی وزارت کشور برای هزار شهر را ناچیز خواند و گفت: تاکنون معادل ۲۳۴ میلیارد تومان قیر تحویل وزارت کشور شده و بر اساس شاخص‌های تعیینی بین شهرداریهای استان‌ها توزیع شده است.

امیریانی معاون وزیر راه نیز اظهار کرد: از ۵۴ درصد سهم قیر وزارت راه، ۱/۵۱۲/۰۰۰ تن سهم وزارت راه می‌شود که تاکنون ۹۷۲ میلیارد تومان معادل ۹۲۰ هزارتن قیر برای راه‌های روستایی، شهرها و راه‌های عبوری از شهرها (کمک به شهرداری‌ها) براساس شاخص‌هایی اختصاص یافته است.

معاون بنیاد مسکن نیز بر اثربخش بودن توزیع قیر رایگان در توسعه مناطق روستایی در سال گذشته و امسال اظهار داشت: از ۱۷ درصد سهمیه بنیاد مسکن از ۳۰۰۰ میلیارد تومان قیر، تاکنون ۶۰ درصد معادل ۳۰۶ میلیارد تومان قیر تحویل و برای آسفالت معابر روستایی و بهسازی روستاها در سطح کشور، توزیع شده است.

سازمان نوسازی مدارس نیز اعلام کرد از ۳ درصد قیر سهمیه این سازمان، ۱۰۰ درصد به میزان ۶۰ هزار تن و معادل ۷۲ میلیارد تومان تحویل و در سراسر کشور توزیع شده است.

در پایان این نشست، معاون سازمان جنگل‌ها باتوجه به این‌که فعلا امکان مصرف مالچ وجود دارد و قیرابه مورد مصرف نمی‌باشد و همچنین با توجه به بارندگی در ماه‌های آبان و آذر، از ۱۳درصد سهمیه ۳۰۰۰ میلیارد تومان قیر رایگان معادل ۳۱۲ میلیارد تومان در ۶ ماهه اول سال ۱۵۶‌ میلیاردتومان اختصاص یافته که امیدواریم با رفع مشکلات فرارو، سهمیه کامل اختصاص یابد.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.01)
1313.8
0.1
مثقال طلا (%0.5)
654500
3300
سکه امامی (%1.24)
1610000
20000
دلار (%0)
4779
یورو (%0.49)
5876
29
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.