بررسی وضعیت سفیدبالک‌ها در شورای شهر

بررسی وضعیت سفیدبالک‌ها در شورای شهر

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران، گزارشی از آخرین وضعیت رفع مشکلات سفیدبالک‌ها به اعضای شورای شهر ارائه کرد.

علی‌محمد مختاری با حضور در صحن علنی هفتمین جلسه شورای شهر تهران، ری و تجریش ضمن ارائه عملکرد ساماندهی مگس‌های سفید، با تاکید بر اینکه سفیدبالک‌ها در اکثر کشورهای جهان وجود دارند و 5 سال طول کشید تا مشکلات ناشی از این آفت در جهان کاهش یابد، تصریح کرد: در خرداد ماه سال 94 در سه الی 4 نقطه سفیدبالک‌ها دیده شدند و شهرداری توانست بدون استفاده از سموم شیمیایی با شیوه مکانیزه شاهد از بین رفتن این آفت باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: شاهد بازگشت این آفات در مردادماه سال 95 و امسال نیز از 15 مردادماه در دو الی سه منطقه بودیم.

مختاری ادامه داد: رفع معضلات سفیدبالک‌ها با کمک موسسه گیاه پزشکی شهر تهران و جهاد کشاورزی امکان‌پذیر است و در این راستا نیز اقداماتی انجام دادیم و از سموم گیاهی کم خطر استفاده کردیم؛ به طوری که از یک شب تا 5 صبح با پاشیدن سمومی همچون پاترین آب‌شویه انجام می دهیم.

مختاری با اعلام اینکه برای رفع مشکلات سفیدبالک‌ها باید همه دستگاه‌های مرتبط همکاری کنند، گفت: در برخی نقاط که جمعیت این آفات از بین نمی‌رود، مبارزه فیزیکی و مکانیکی انجام می‌شود. اما نکته حائز اهمیت آن است که برای همکاری‌های دو سویه در سال 94 اولین جلسه با جهاد کشاورزی را داشتیم که در آن جلسه وزیر اعلام کرد اقدامات لازم به آنان نیز باز می‌گردد و همه باید همکاری کنند، هرچند سفیدبالک‌ها برای انسان و فضای سبز مشکلی ندارند.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند