کد خبر: 158132

تشکیل کارگروه بررسی حادثه اتوبوس هرمزگان در کمیسیون ایمنی راه‌های کشور

در جلسه‌ای که صبح امروز برای بررسی حادثه اتوبوس دانش‌آموزان هرمزگانی برگزار گردید، مقرر شد کارگروهی ویژه به ریاست قوه قضاییه در کمیسیون ایمنی راه‌ها تشکیل شود.

بررسی حادثه اتوبوس هرمزگان در کمیسیون ایمنی راه‌های کشور
سرویس کسب‌وکار -

دبیرخانه کمیسیون ایمنی راه‌های کشور اعلام کرد: به منظور بررسی حادثه تصادف اتوبوس محور بندرعباس-شیراز (مورخ ۱۳۹۶/۰۶/۱۰) جلسه‌ای به ریاست دادستان کل کشور حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری و حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، بطحایی وزیر آموزش و پرورش، مهرداد تقی‌زاده دبیر کمیسیون ایمنی راه‌های کشور و معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی، سردار تقی مهری فرمانده پلیس راهور ناجا و معاونان ذیربط در روز ۱۳۹۶/۶/۲۱ در محل دادستانی کل کشور برگزار شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در این جلسه مقرر شد به منظور بررسی و بازنگری تمامی قوانین، ضوابط و دستورالعمل‌های مرتبط و تاثیرگذار در بخش حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای، دبیرخانه کمیسیون ایمنی راه‌های کشور نسبت به تشکیل کارگروهی ویژه به ریاست نماینده قوه قضاییه در کمیسیون (آقای دکتر فوائدی) اقدام کرده و نتایج را پس از طرح و تصویب در کمیسیون ایمنی به مرحله اجرا درآورد و نیز به دادستانی کل کشور اعلام کند.

دهم شهریور ماه، اتوبوس حامل ۴۲ دانش‌آموز دختر و ۲ راننده و سرنشین از هرمزگان به شیراز دچار حادثه شد و در پی این حادثه ۹ نفر از دانش‌آموزان جان خود را از دست دادند.

این اتوبوس حامل دانش‌آموزان دختر مقطع راهنمایی و دبیرستان استان هرمزگان بود که به منظور شرکت در مسابقات نخبگان عازم شیراز بودند که بامداد جمعه در نزدیکی جنت‌شهر فارس واژگون شد.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.