سعید محمد:

رانت‌های اقتصادی فرصت‌های برابر را از مردم گرفته است

رانت‌های اقتصادی فرصت‌های برابر را از مردم گرفته است

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم گفت: سفره مردم و معیشت مردم گروگان برجام شده است. دولت باید مقتدر باشد نه این که اینگونه عمل کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، سعید محمد، کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری در یک نشست خبری برنامه‌های خود را مطرح کرد که گزیده‌هایی از آن را در ادامه می‌خوانید.

-امروز شاهد بی‌عدالتی آموزشی، بهداشت و سلامت، خصوصی‌سازی، تقسیم یارانه‌ها و مالیات‌ستانی هستیم. از قشر تولیدکننده و کارگر مالیات گرفته می‌شود و از ثروتمندان مالیات گرفته نمی‌شود. رانت‌های مختلف مردم را ناراحت کرده است و گلایه‌مند هستند. این روزها شاهد کوچک شدن سفره مردم در جامعه هستیم.

-وضعیت دولت فعلی وضعیت مناسبی نیست و دولت سیزدهم فقیرترین دولت جمهوری اسلامی خواهد بود؛ بانکداری، بورس، مبادی که لازم است منابع ایجاد کنیم دچار مشکل و منابع درآمدی کشور دچار اختلال است. من برنامه ۱۰۰ روزه نداده‌ام. وقتی به این شدت مشکل در کشور وجود دارد باید با کمک مردم شرایط را بهبود ببخشیم.

-برجام  توافقی بین ایران و ۵ بعلاوه یک بود که علی‌رغم مشکلات زیاد برجام به لحاظ قانونی بین ایران و کشورهای ۵+۱ مبادله شده و توسط شورای امنیت به تصویب رسیده است. مجلس هم آن را تصویب کرده که به آن احترام می‌گذاریم. علت عدول از برجام این است که آمریکا یک جانبه از آن خارج شد و مشکلات زیادی برای مردم در چند سال اخیر به وجود آورد البته خیلی از این مشکلات ناشی از سوء مدیریت بود.

-دو شرط برای برگشت برجام داریم اول اینکه برگشت آمریکا به برجام و رعایت آن توسط سایر کشورها و دوم اینکه ما باید این اقدامات را راستی‌آزمایی کنیم و در صورت تعهد طرف مقابل ما هم به برجام متعهد خواهیم ماند.

-میزان مشارکت مردم به این برمی‌گردد که شرایط عادلانه‌ای در انتخابات رقم بخورد و افرادی وارد انتخابات شوند که مورد نظر مردم است در این صورت مردم مشارکت خوبی خواهند داشت. پیش‌بینی ما این است که مشارکت مردم بالای ۵۰ درصد است اما برخی آمار ۲۰ تا ۳۰ درصد می‌دهند، که به نظر من اینطور نیست.

-بر اساس آخرین صحبت‌ها که تا همین دیشب آقای سروری گفتند آیت‌الله رئیسی تا کنون تصمیمی برای ورود به این عرصه نداشتند و اذن رهبری هم نداشتند.

-وقتی غرب و کشورهای سلطه‌گر به تعهدات خود عمل نمی‌کنند چرا ایران باید مثل بچه خوب کلاس به تعهدات خود عمل کند. سفره مردم و معیشت مردم گروگان برجام شده است. دولت باید مقتدر باشد نه این که اینگونه عمل کند.

آخرین اخبار انتخابات را در صفحه اختصاصی انتخابات پیگیری کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند