برنامه مسکن‌سازی بنیاد مسکن برای محرومان

برنامه مسکن‌سازی بنیاد مسکن برای محرومان

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن با اشاره به برنامه مسکن‌سازی این بنیاد در پروژه‌های کوچک و بزرگ‌مقیاس،‌ گفت:‌ با هدف خانه‌دار کردن اقشار کم‌درآمد واحدهای مسکونی در مناطق مختلف کشور ساخته شده و با ۱۵ درصد زیر قیمت بازار واگذار می‌شود.

جواد حق‌شناس با بیان این‌که یکی ازبرنامه‌های بنیاد مسکن استفاده از روش‌های نوین ساخت و ساز مسکن در کشور است، اظهار کرد: یکی از فعالیت‌های بنیاد مسکن، احداث مجتمع‌های مسکونی در کلان‌شهرها و شهرهای کوچک است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی تصریح کرد: بنیاد مسکن بر اساس این برنامه مجتمع‌های مسکونی را با امکانات مناسب در پروژه‌های بزرگ مقیاس و کوچک مقیاس می‌سازد.

وی افزود: به عنوان مثال هم‌اکنون پروژه 2800 واحدی گرمدره توسط بنیاد مسکن در حال ساخت است، پروژه 5000 واحدی شهرک سنجان کرمانشاه و 1500 واحدی شهرک نشاط شیراز نیز با اولویت خانه‌دار کردن اقشار کم‌درآمد و همچنین سایر اقشار در دست ساخت است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن با اعلام این‌که پروژه‌های کوچک مقیاس 10 تا 15 واحدی است، اظهار کرد در این بخش هم‌اکنون 19 هزار واحد مسکونی در شهرهای کوچک و بزرگ کشور در حال ساخت است.

حق‌شناس بیان کرد:‌ ساخت‌و ساز واحدهای مسکونی با رعایت کامل مقررات فنی انجام می‌شود و با حدود 15 درصد زیر قیمت منطقه واگذار می‌شود.

به گفته وی، حدود 350 هزار واحد مسکونی شهری توسط بنیاد مسکن از طریق تأمین زمین، تأمین تسهیلات و… در سراسر کشور در دست ساخت است.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند