بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خودرو در جهان / جزئیات ادغام فیات کرایسلر و پژو

بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خودرو در جهان / جزئیات ادغام فیات کرایسلر و پژو

بر اساس جدیدترین رتبه‌بندی بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خودرو، فولکس واگن با تولید 10.90 میلیون دستگاه خودرو در سال 2018، جایگاه اول را به خود اختصاص داده است. ادغام فیات کرایسلر و پژو می‌تواند آنها را به سومین تولیدکننده بزرگ خود در سال آینده تبدیل کند.

روز چهارشنبه گروه خودروسازی پژو با نام تجاری پی‌اس‌ای (PSA) و فیات کرایسلر تایید کردند که قصد دارند با یکدیگر ادغام شوند و به این ترتیب سومین تولیدکننده بزرگ خودرو را در جهان تشکیل دهند.

به گزارش تجارت‌نیوز، پیش‌تر در ماه می فیات کرایسلر تلاش کرد تا با کمپانی رنو ادغام شود، اما دولت فرانسه که 15 درصد از سهام کمپانی رنو را در دست دارد، از این ادغام حمایت نکرد.

فیات‌ کرایسلر که تولیدکننده برندهای محبوبی همچون جیپ، دوج، Ram و آلفا رومئو است، در نظرسنجی مربوط به بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خودرو در سال 2018، جایگاه هفتم را به خود اختصاص داده و موفق شده در مجموع 4.8 میلیون دستگاه خودرو را در سال گذشته به فروش برساند.

با اضافه شده 3.8 میلیون خودرویی که گروه خودروسازی پژو طی همین مدت به فروش رسانده ، این ادغام می‌تواند آن‌ها را به سومین تولیدکننده بزرگ جهان پس از فولکس‌ واگن و تویوتا تبدیل کند.

در‌حالی‌که دخالت‌های دولت فرانسه موجب به توافق نرسیدن دو خودروساز کرایسلر و رنو شده بود، گفته شده بخشی از سهام گروه خودروسازی پژوه هم متعلق به دولت فرانسه است.

کرایسلر در تلاش است تا از طریق این ادغام بر چالش‌های صنعت خودروسازی غلبه و تمرکز خود را بر روی تولید خودروهای الکتریکی معطوف کند. محقق کردن این هدف نیازمند سرمایه‌گذاری‌های بزرگ است.

جدول زیر بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خودرو را در سال 2018 نشان می‌دهد:

رتبهکمپانی میزان فروش (دستگاه)
1فولکس‌واگن10.90 میلیون دستگاه
2تویوتا10.60 میلیون دستگاه
3جنرال موتورز8.38 میلیون دستگاه
4هیوندای موتور7.39 میلیون دستگاه
5فورد6 میلیون دستگاه
6نیسان5.52 میلیون دستگاه
7هوندا5.32 میلیون دستگاه
8فیات کراسیلر4.84 میلیون دستگاه
9رنو3.88 میلیون دستگاه
10گروه خودروسازی پژو3.88 میلیون دستگاه

منبع: statista

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند