موضوعات داغ:

بسترهای مناسب ایجاد استارتاپ‌ها را بشناسید

بسترهای مناسب ایجاد استارتاپ‌ها را بشناسید

شناسایی زمان درست برای راه‌اندازی کسب و کار یکی از مولفه‌های مهم است اما انتخاب زمان تنها مسئله مهم و چاره‌ساز نیست. در این رابطه سرمایه‌گذاران و موسسان باید به موضوعاتی چون بخش‌ها و زمینه‌های متنوع توجه کرده و تحلیل داده‌ها را نیز مورد نظر قرار دهند.

محسن حسینی: سرمایه‌گذاری و فعالیت در حوزه کارآفرینی و راه‌اندازی استارتاپ، نیازمند تحقیقات و مطالعات گسترده است. شناسایی زمان درست برای راه‌اندازی کسب و کار یکی از مولفه‌های مهم است اما انتخاب زمان تنها مسئله مهم و چاره‌ساز نیست. در این رابطه سرمایه‌گذاران و موسسان باید به موضوعاتی چون بخش‌ها و زمینه‌های متنوع توجه کرده و تحلیل داده‌ها را نیز مورد نظر قرار دهند.

به گزارش تجارت‌نیوز، گفت‌وگو با کارشناسان صنایع و کارآفرین‌ها نیز از دیگر موضوعاتی است که نباید از کانون توجه دور بماند. در این مطلب به زمینه‌هایی که در سال‌های اخیر به عنوان بسترهای مناسب برای سرمایه‌گذاری مورد توجه قرار گرفته‌اند می‌پردازیم.

تسکین در مواقع بروز فاجعه

بروز فجایع اعم از بلایای طبیعی و ایجاد شرایط اضطراری خاص موجب شده است که تقاضا برای ارائه خدمات در زمان بروز حوادث افزایش پیدا کند. به این منظور برخی نهادهای قانون‌گذار نیز در همین راستا اقدام به تخصیص بودجه کرده‌اند.

در همین راستا درآمدهای ناشی از راه‌اندازی شرکت‌های ارائه کننده خدمات در زمان بروز فاجعه در سال‌های اخیر با رشد همراه بوده است. انتظار می‌رود این کمپانی‌ها تا سال ۲۰۲۲ رقمی معادل ۱۱ میلیون دلار در سال درآمد داشته باشند.

تولید جایگزین‌‌های سالم پروتئینی

فناوری تنها به دنیای صفر و یک‌ها محدود نمی‌شود. هر روز دامنه تاثیرگذاری فناوری گسترده‌تر می‌شود تا جایی که امروز برخی از صنایع که از تکنولوژی‌های پیشرفته استفاده می‌کنند به دنبال استفاده از منابع غیر متعارف برای تامین پروتئین مورد نیاز انسان هستند.

از آنجا که بازارهایی از این دست در سال ۲۰۱۶ بیش از ۴ میلیون دلار ارزش داشته‌اند پیش‌بینی می‌شود که رشدی نزدیک به ۷ درصدی را تا سال ۲۰۲۲ تجربه کنند و بنا بر این آمار و ارقام به عنوان یکی از زمینه‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری‌های نوین شناخته می‌شود.

رقابت‌های الکرونیکی ورزشی

بازی‌های کامپیوتری و صنایع وابسته به این بازار، سال‌هاست که به عنوان صنعتی پر سود در جهان شناسایی می‌شود اما آنچه امروز به عنوان یکی از زمینه‌های مناسب جذب سرمایه شناخته می‌شود با تولید بازی‌های کامپیوتری فاصله فراوانی دارد. دانشگاه‌های معتبر جهانی در سال‌های اخیر اقدام به راه‌اندازی لیگ بازی‌های ورزشی به صورت الکترونیکی کرده‌اند. زمینه‌ای که سرمایه‌های زیادی را به خود جلب کرده است. پیش‌بینی می‌شود این زمینه نوآورانه تا سال ۲۰۲۰ بیش از یک میلیون دلار پیشرفت را تجربه کند.

سرمایه‌گذاری روی ستاره‌های مجازی

آنچه امروز به عنوان اینفلوئنسر در شبکه‌های اجتماعی شناخته می‌شود بیش از آنچه به نظر می‌رسید در دنیای فناوری اهمیت پیدا کرده است. ایسنفلوئنسرها ستاره‌های شبکه‌های اجتماعی‌اند که در اینستاگرام و دیگر شبکه‌ها فعالیت می‌کنند. یکی از مهمترین ویژگی‌های آنها تعداد افرادی است که آنها را دنبال می‌کنند. بر اساس بررسی‌های انجام شده با توجه به سیر صعودی فعالیت اینفلوئنسرها آنها می‌توانند تا سال ۲۰۲۲ درآمد ناشی از فعالیت در شبکه‌های اجتماعی را به بیش از ۱۰ میلیون دلار افزایش دهند.

کسب و کارهای مرتبط با نگهداری از سالمندان

با توجه به افزایش جمعیت سالمندان در کشورهای مختلف، نگهداری از این قشر در سال‌های اخیر به یکی از زمینه‌های کسب درآمد تبدیل شده است. کسب درآمد بالای ۵۰ میلیون دلاری در سال ۲۰۱۷ یکی از روشن‌ترین نشانه‌ها برای تضمین موفقیت است. از سوی دیگر پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۲ کسب و کارهای مرتبط با وضعیت سالمندان رشد ۴۲ درصدی را تجربه کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند