رئیس اتاق اصناف استان اصفهان:

بسته‌های اقتصادی درازمدت راهگشای حل معضلات اقتصادی امروز نیست

رئیس اتاق اصناف استان اصفهان گفت: بسته‌های اقتصادی درازمدت که دولت برای رونق اقتصادی می‌چیند راهگشای حل معضلات اقتصادی امروز نیست.

بسته‌های اقتصادی درازمدت راهگشای حل معضلات اقتصادی امروز نیست

رسول جهانگیری اظهار داشت: دولت به منظور رونق اقتصادی برنامه‌های درازمدتی تدوین می‌کند که بسیاری از این برنامه‌ها در کوتاه مدت نتیجه عکس دربردارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، جهانگیری بیان داشت: لازم است برنامه‌های اقتصادی که برای امور زیربنایی کشور تعریف می‌شود، نسخه کوتاه و میان‌مدت هم برای مردم بپیچند تا در فاصله زمانی کوتاه، هسته کار اقتصادی از هم نپاشد.

رئیس اتاق اصناف استان اصفهان اعلام کرد: امروز نیازمند یکسری اصلاحات در سیستم اقتصادی کشور هستیم که در وهله اول نیاز به یک جراحی اقتصادی در مباحث پولی کشور باید رخ دهد و با کنترل تورم ۴۰ درصدی و تک نرخی کردن آن از سوی دولت این جراحی را شاهد بودیم که هر جراحی تبعات خودش را در مقاطعی بر جای می‌گذارد که دور از انتظار نیست.

بهره حمایتی دولت از صنعت و اصناف منتج به رونق اقتصادی نشد

وی ادامه داد:‌ خواهشی که از متولیان دولتی داریم این است که در بسته‌های اقتصادی که به صورت درازمدت تعریف می‌کنند لابه لای کار، سیاست‌های اقتصادی هم اعلام شود.

جهانگیری افزود: در صورتی‌که به سمت تک نرخی شدن دلار برویم و این جزو سیاست‌های دولت قرار گیرد تاثیرات خوبی را در حوزه اقتصاد کشور شاهد خواهیم بود.

وی با بیان اینکه یکی از بسته حمایتی که دولت در جهت رونق اقتصادی تعریف کرد، بسته حمایت از صنعت و اصناف بود، اضافه کرد: با وجودی که این بسته‌ها تعریف شد اما به دلیل بهره ۱۸ درصدی بانک به رونق اقتصادی نینجامید و تا زمانی‌که این سنگ‌اندازی‌ها باشد نمی‌تواند عامل نجات کارگاه‌های نیمه تعطیل ما شود.

 

منبع: مهر


این مطلب را به اشتراک بگذارید