رییس دفتر مقام معظم رهبری:

بسیاری از خانواده‌ها در مضیقه قرار دارند

بسیاری از خانواده‌ها در مضیقه قرار دارند

رییس دفتر مقام معظم رهبری گفت: شرایط کشور شرایط خاصی است و بسیاری از خانواده‌ها در مضیقه قرار دارند، اما متاسفانه برخی ککشان نمی‌گزد و جنون نمایش ثروت دارند.

رییس دفتر مقام معظم رهبری گفت: شرایط کشور شرایط خاصی است و بسیاری از خانواده‌ها در مضیقه قرار دارند، اما متاسفانه برخی ککشان نمی‌گزد و جنون نمایش ثروت را دارند و افراد زیادی را سراغ داریم که چنین هستند و توجهی ندارند که جامعه اکنون نیازمند ایثار و فداکاری است و باید به این خانواده‌ها کمک کرد.

به گزارش ‌تجارت‌نیوز، آیت‌الله محمدی گلپایگانی در آیین پاسداشت نیم قرن خدمت آیت‌الله سیدیحیی جعفری نماینده سابق ولی فقیه در استان کرمان اظهار کرد: این بزرگداشت‌ها کار بسیار خوبی است که ریشه قرآنی دارد و باید بر آنها تاکید کرد.

وی با بیان اینکه آیت‌الله جعفری دوران طولانی در منصب خطیر امامت جمعه و نمایندگی ولی فقیه بوده و جوانی خود را در این راه گذاشته است تصریح کرد: ساده زیستی آیت‌الله جعفری زبانزد بود و زندگی ایشان کاملا معمولی و متوسط بوده و کمتر افرادی هستند که در این موقعیت ها تغییراتی در زندگیشان پیدا نشود.

رییس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به ولادت امام رضا علیه‌السلام در ماه ذی‌القعده بیان کرد: بنا به اعلام تولیت آستان، امسال آن حضرت 28 میلیون نفر زائر داشته است که از نقاط مختلف ایران و دنیا و ملت های مختلف به مشهد می‌آیند.

وی با اشاره به علاقمندی پیروان فرق و مذاهب مختلف به ائمه علیهم‌السلام افزود: در پشت پرده خبرهایی هست و سرانگشت تدبیر حضرت حق دارد جهان را می چرخاند و اراده، اراده اوست اما خِدر مادیات جلوی دیدگان را می‌گیرد.

محمدی‌گلپایگانی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: شرایط کشور شرایط خاصی است و بسیاری از خانواده‌ها در مضیقه هستند اما برخی ککشان نمی گزد و جنون و نمایش ثروت را دارند و افراد زیادی را سراغ داریم که چنین هستند و توجهی ندارند که جامعه اکنون نیازمند ایثار و فداکاری است ، باید به این خانواده‌ها کمک کرد.

وی عنوان کرد: شهید بابایی در زمان خدمتش در اصفهان شب‌ها مقداری غذا تهیه می‌کرد و برای خانواده‌های تهیدست در اصفهان می‌برد و افراد این‌چنینی نیز هستند که برای مردم دل می‌سوزانند.

رییس دفتر مقام معظم رهبری گفت: شب و روزی بر رهبری نمی‌گذرد که به فکر فقرا نباشند و همه امکاناتی که در اختیار ایشان است در اقصی نقاط کشور خرج همین افراد می‌شود.

وی با اشاره به عنایت مقام معظم رهبری به خانواده شهدا افزود: یکی از برنامه‌های ثابت رهبری دیدار با خانواده شهداء است و هرگز این رسم دیرین را ترک نکرده‌اند و معتقدند باید به خانواده شهداء خدمت کرد زیرا به دلیل خون آنهاست که امروز داریم زندگی می‌کنیم.

محمدی‌ کلپایگانی با سفارش به جوانان مبنی بر قدر دانستن جوانی بیان کرد: سیاست رهبری بر این است که به جوانان توجه کرده و کار را به دست جوانان بسپارید زیرا پیشرفت و همه چیز مرهون فکر و ذکر جوانان است و البته باید از تجربیات بزرگترها هم استفاده کرد.

وی در ادامه با اشاره به عنایات مقام معظم رهبری به حاج قاسم سلیمانی گفت: این مرد بزرگ کارهای بزرگی انجام داده که واقعا بی‌نظیر است و شوخی نیست که انگلیسی‌ها امروز التماس می‌کنند نفتکش آنها را پس بدهیم. انگلیسی‌هایی که روزی در این کشور وزیر و وکیل تعیین می‌کردند.

رییس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به سالروز برگزاری نخستین نماز جمعه در کشور گفت: از خدمات بزرگ نظام اسلامی احیاء ارزش‌های فراموش شده بود و اکنون 900 امام جمعه در کشور داریم و ارزش‌های فراموش شده‌ای که خاندان کثیف پهلوی به نابودی آن کمر بسته بودند، با انقلاب اسلامی زنده شد.

وی افزود: امام به گردن ما حق حیات دارد. امام ما را زنده کرد و به ما شخصیت داد و هویت فراموش شده را به ما برگرداند و ریشه طاغوت را کند و اکنون خلف صالح ایشان همان راه را ادامه می‌دهد.

محمدی‌ گلپایگانی تصریح کرد: نماز جمعه اهمیت بسیاری دارد و و مردم و جوانان آشنا هستند. هر چند امروز فضای مجازی خطر جدی دارد اما در عین حال ریزش انقلاب نسبت به آنچه که به انقلاب و نظام پیوسته‌اند، قابل مقایسه نیست و انقلاب ما رویش دارد.

وی در پایان با تقدیر از خدمات آیت‌الله جعفری در استان کرمان بیان کرد: حجت الاسلام علیدادی سلیمانی نیز شایسته این مقام است و فردی متواضع، متدین، جدی و خدمتگزار بوده و معتقدیم خلف صالحی برای آیت‌الله جعفری است.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند