بهره‌برداری از مترو هشتگرد تا پایان سال

بهره‌برداری از مترو هشتگرد تا پایان سال

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا با اشاره به پیشرفت ۳۰ درصدی مرحله اجرای برق بالاسری و خرید تجهیزات مترو هشتگرد، گفت: این پروژه تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

سردار عبدالله عبداللهی در بازدید از قطار حومه‌ای هشتگرد با ابراز خرسندی از پیشرفت خوب پروژه در ماه‌های گذشته اظهار کرد:‌ با توجه حجم مسافر و ترافیک جاده ای تسریع در بهره برداری از این پروژه از اهمیت ویژه‌ای بر خوردار است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی تصریح کرد: کار ابنیه و روسازی مترو هشتگرد به اتمام رسیده و پروژه در مرحله اجرای برق بالاسری و خرید تجهیزات با پیشرفت ۳۰ درصدی قرار دارد.

وی ادامه داد: به دنبال آن هستیم تا به انتظار چندین ساله مردم منطقه پایان دهیم و تلاش می‌کنیم این پروژه در پایان امسال به بهره برداری برسد.

به گزارش تسنیم، اواسط تیر امسال مدیرعامل شرکت عمران هشتگرد با اشاره به اولویت تکمیل مترو هشتگرد به دلیل اهمیت آن، گفته بود: اعلام کرده‌ایم مشروط به تامین اعتبارات می توانیم تا پایان سال جاری این پروژه مهم را به اتمام برسانیم.

مهدی هدایت افزود: با حمایت دکتر بهمنی نماینده ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس، از رئیس سازمان برنامه و بودجه دستور ویژه برای تامین اعتبار این پروژه اخذ شد. در صورتیکه اعتبار تخصیص یابد، می‌توانیم مترو هشتگرد را تا پایان سال افتتاح کنیم که با تامین اعتبار روزشمار اتمام پروژه مذکور در محل پروژه نصب خواهد شد.

وی با بیان این‌که با حمایت‌های صورت گرفته تا آخر شهریورماه امسال روسازی و ریل‌سازی کل مسیر به علاوه تکمیل ایستگاه مترو به اتمام می‌رسد، افزود:‌ اعتبار مورد نیاز برای مترو هشتگرد ۷۰ میلیارد تومان است و تا امروز از محل منابع داخلی و ملی حدود ۵۰۰ میلیارد تومان برای مترو هشتگرد هزینه شده است.

 

منبع: تسنیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند