بهره‌برداری از ۱۰۲۸ واحد مسکن مهر قم در هفته دولت

بهره‌برداری از ۱۰۲۸ واحد مسکن مهر قم در هفته دولت

مدیر کل راه و شهرسازی استان قم از بهره‌برداری از ۱۰۲۸ واحد مسکن مهر در شهرستان‌های استان قم طی هفته دولت خبر داد و گفت: بهبود ایستگاه مرکزی راه‌آهن قم انجام شده و درکمیسیون ماده ۵ استان، جانمایی ایستگاه مترو در ایستگاه راه‌آهن مرکزی به تصویب رسیده است.به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حسن

مدیر کل راه و شهرسازی استان قم از بهره‌برداری از ۱۰۲۸ واحد مسکن مهر در شهرستان‌های استان قم طی هفته دولت خبر داد و گفت: بهبود ایستگاه مرکزی راه‌آهن قم انجام شده و درکمیسیون ماده ۵ استان، جانمایی ایستگاه مترو در ایستگاه راه‌آهن مرکزی به تصویب رسیده است.به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حسن صبوری مدیر کل راه و شهرسازی استان قم با اشاره به اینکه مساحت استان قم حدود ۱۲ هزار و ۳۷۲ کیلومتر مربع و طول راه‌های حوزه استحفاظی این استان شامل ۲۰۹ کیلومتر آزادراه، ۱۹۱ کیلومتر بزرگراه، ۱۷۳ کیلومتر راه اصلی و ۱۴۳ کیلومتر راه فرعی است، عنوان کرد: جمع کل اعتبارات مصوب این اداره کل در سال گذشته ۹۳۰ هزار و ۶۶۹ میلیون ریال بود که از این مقدار ۴۰۸ هزار و ۵۰۲ میلیون ریال تخصیص داده شد که ۴۳ درصد اعتبار مصوب بوده است.
صبوری در معرفی اهم پروژه‌های راهسازی این استان عنوان کرد: احداث محور قم- نیزار به طول ۲۱ کیلومتر، احداث فاز اول محور قم-آوه به ظول ۱۱ کیلومتر، احداث راه دسترسی به سایت فردو به طول ۱۴ کیلومتر، احداث محور قنوات به طول ۹ کیلومتر و احداث باند دوم قدیم قم تهران به طول ۱۴ کیلومتر مهمترین پروژه‌های راهسازی استان است.
وی افزود: همچنین بهسازی و روکش آسفالت به مقدار ۲۰۰ هزار تن درمحورهای آزادراه تهران، تفرش، سلفچگان، دلیجان، کاشان و راه‌های روستایی، اجرای عملیات بازیافت گرم درآزادراه قم-تهران به طول ۲۷ کیلومتر، اجرای آسفالت حفاظتی به طول ۱۷ کیلومتر، اجرای نیوجرسی مفصلی به طول ۱۰ کیلومتر. اجرای روشنایی به طول ۳۵ کیلومتر، ایمن‌سازی محورهای حوزه استحفاظی شامل خط‌کشی، علائم و گاردریل با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال و رفع ۱۰ نقطه پرحادثه درمحورهای استان از پروژه‌‌های راهداری این استان است.
مدیر کل راه و شهرسازی استان قم درمعرفی مهمترین اقدامات حوزه مسکن، عمران و بهسازی این اداره کل در دولت یازدهم به افتتاح ۵۶۰۰ واحد مسکن مهر و اجرای خدمات زیربنایی موردنیاز، احداث ساختمان‌های دولتی و عمومی، تهیه طرح جامع و تفصیلی قم و شهرهای تابعه، بهسازی و نوسازی ۶۴ هکتار از بافت‌های فرسوده و اجرای پروژه‌های بهسازی درسکونتگاه‌های غیررسمی با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال اشاره کرد و گفت: کل تعهد ما در استان ۴۳ هزار و ۸۹۲ واحد بوده که تاکنون حدود ۴۰ هزار واحد به بهره‌برداری رسیده و هفته دولت ۱۰۲۸ واحد دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.
وی افزود: واحدهای مسکن مهر در حال احداث به طور میانگین بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و زیرساخت واحدهای مسکن‌مهر واگذار شده نیز شامل تاسیسات آب، برق، گاز و راه بیش از ۹۵ درصد تکمیل شده است.
مدیر کل راه شهرسازی قم تصریح کرد: این استان از سال ۸۹ تاکنون بر اساس گزارش‌های وزارت راه و شهرسازی همواره جزو سه استان برتر کشور در اجرای تعهدات خود در ساخت و واگذاری مسکن مهر بوده است.
وی افزود: از تعداد کل واحدهای مسکن مهر احداث شده و یا در حال احداث در شهر قم هیچ واحد فاقد متقاضی وجود ندارد و فقط ۲۰۰ واحد در بخش سلفچگان فاقد متقاضی است.
صبوری گفت: از برگ‌های زرین کارنامه اداره کل راه و شهرسازی استان قم می‌توان به افتتاح جاده قم-نیزار، افتتاح محور قم-قنوات، بازیافت گرم آزادراه قم-تهران، توسعه صحن شرقی حرم حضرت معصومه(س)، افتتاح سایت فردو و افتتاح ۳۵۷۷ واحد مسکن مهر اشاره کرد.
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند