برنامه‌ریزی برای بهره‌برداری از ۲۸۰ کیلومتر آزادراه

برنامه‌ریزی برای بهره‌برداری از ۲۸۰ کیلومتر آزادراه

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها از تکمیل روسازی ۱۲۰ کیلومتر مسیر آزادراهی از ابتدای امسال ­­تاکنون خبر داد.

سیدحسین میرشفیع در تشریح عملکرد در حوزه آزادراهی کشور از ابتدای امسال­ تاکنون افزود:‌ در حال حاضر زیرسازی ۱۶۰ کیلومتر مسیر آزادراهی نیز به پایان ­رسیده که با اجرای روسازی به هدف‌گذاری امسال برای بهره‌برداری از ۲۸۰ کیلومتر آزادراه جدید در کشور خواهیم رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی ادامه داد: هدف‌گذاری سال ۱۳۹۷، تکمیل و­ بهره‌برداری از ۲۸۰ کیلومتر مسیر آزادراهی جدید است که برای رسیدن به این هدف از ابتدای امسال­ تاکنون روسازی ۱۲۰ کیلومتر تکمیل و عملیات زیرسازی ۱۶۰ کیلومتر دیگر نیز ­انجام شده است.

وی اضافه کرد: این ۱۲۰ کیلومتر در آزادراه جنوبی تهران، کنارگذر شرق اصفهان و آزادراه تبریز- ارومیه اجرایی و عملیات زیرسازی در آزادراه همت- کرج، تهران- شمال، اراک- خرم‌‌آباد، اصفهان- شیراز در حال تکمیل شدن و در مرحله اجرای روسازی است.

معاون ساخت وتوسعه آزادراه‌ها،​ پیشرفت فیزیکی آزادراه‌های مذکور را در برخی قطعات بالای ۷۰ درصد اعلام کرد و گفت:‌ در صورت تامین منابع مورد نیاز­ امسال ­۸۰ کیلومتر از آزادراه جنوبی تهران، ۳۰ کیلومتر از آزادراه کنارگذر شرق اصفهان، ۳۵ کیلومتر از آزادراه تبریز- ارومیه و ۳۰ کیلومتر از آزادراه اراک- خرم‌آباد به بهره‌برداری می‌رسد.

میرشفیع روند اجرایی آزادراه جنوبی تهران را در ­مدت سه سال مثبت ارزیابی کرد و افزود:‌ عملیات اجرایی ۸۰ کیلومتر از این آزادراه تکمیل شده است که در صورت تامین منابع مورد نیاز تا پایان امسال ­به بهره‌بردای می‌رسد.

وی آزادراه جنوبی تهران را موجب ارتباط کریدورهای منتهی به پایتخت دانست و اظهار داشت: با بهره‌برداری ­این آزادراه در محدوده‌های ساوه تا جاده اشتهارد و حدفاصل آزادراه تهران-قم و آزادراه حرم تا حرم علاوه بر تسهیل تردد و افزایش ایمنی بین آزادراه‌های غرب و شرق تهران، با حذف بخشی از بار ترافیکی آزادراه قزوین- کرج، ترافیک محدوده شهر تهران نیز کاهش می‌یابد.

 

منبع: صداوسیما

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند