بهره‌برداری از ۵۰ جایگاه سی‌ان‌جی در سال ۹۷

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به بهره‌برداری از ۲۵۰۰ جایگاه سی‌ان‌جی در کشور گفت: طی سال آینده ۵۰ جایگاه جدید مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

بهره‌برداری از ۵۰ جایگاه سی‌ان‌جی در سال ۹۷

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی طی نشست خبری میزان جایگاه‌های سی‌ان‌جی که در بهمن سال جاری به بهره‌برداری رسید را ٢۵ جایگاه اعلام کرد و گفت: تاکنون ٢۴٠٠ جایگاه سی‌ان‌جی در کشور مورد بهره‌برداری است که در سال آینده ۵٠ جایگاه نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش تجارت‌نیوز، حمید قاسمی افزود: ٣٣ جایگاه تک منظوره سی‌ان‌جی و همچنین ٣٣ جایگاه دو منظوره سی‌ان‌جی در حال ساخت و ٧۵ جایگاه نیز در حال راه‌اندازی است. به این ترتیب ١۴١ جایگاه توسط سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی انجام شده است.

این مقام مسوول با بیان اینکه هزینه دستمزد هر مترمکعب گاز برای بخش خصوصی ١۴٠ تومان و برای بخش دولتی ۶٠ تومان است، تصریح کرد: این تمایز یکی از دلایل ایجاد جذابیت برای سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی است.

بر اساس گفته‌های قاسمی بیشترین میزان ظرفیت تامین و مصرف سی‌ان‌جی به ترتیب برای جایگاه‌های تهران، آذربایجان شرقی، اصفهان،مشهد و فارس و کمترین تقاضا برای چابهار است.

 

منبع: شانا


این مطلب را به اشتراک بگذارید