کد خبر: 204443

بهره‌برداری از ۵۰ جایگاه سی‌ان‌جی در سال ۹۷

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به بهره‌برداری از ۲۵۰۰ جایگاه سی‌ان‌جی در کشور گفت: طی سال آینده ۵۰ جایگاه جدید مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

کاهش قیمت CNG به ۲۵ درصد قیمت بنزین برای افزایش تقاضا
سرویس بازار -

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی طی نشست خبری میزان جایگاه‌های سی‌ان‌جی که در بهمن سال جاری به بهره‌برداری رسید را ٢۵ جایگاه اعلام کرد و گفت: تاکنون ٢۴٠٠ جایگاه سی‌ان‌جی در کشور مورد بهره‌برداری است که در سال آینده ۵٠ جایگاه نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش تجارت‌نیوز، حمید قاسمی افزود: ٣٣ جایگاه تک منظوره سی‌ان‌جی و همچنین ٣٣ جایگاه دو منظوره سی‌ان‌جی در حال ساخت و ٧۵ جایگاه نیز در حال راه‌اندازی است. به این ترتیب ١۴١ جایگاه توسط سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی انجام شده است.

این مقام مسوول با بیان اینکه هزینه دستمزد هر مترمکعب گاز برای بخش خصوصی ١۴٠ تومان و برای بخش دولتی ۶٠ تومان است، تصریح کرد: این تمایز یکی از دلایل ایجاد جذابیت برای سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی است.

بر اساس گفته‌های قاسمی بیشترین میزان ظرفیت تامین و مصرف سی‌ان‌جی به ترتیب برای جایگاه‌های تهران، آذربایجان شرقی، اصفهان،مشهد و فارس و کمترین تقاضا برای چابهار است.

 

منبع: شانا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.