بر اساس مصوبه کمیسیون صنایع مجلس؛

به‌ازای چند دستگاه خودرو یا موتورسیکلت تولیدی، باید یک دستگاه فرسوده از رده خارج شود

به‌ازای چند دستگاه خودرو یا موتورسیکلت تولیدی، باید یک دستگاه فرسوده از رده خارج شود

طرح الحاق یک تبصره به ماده ۸ قانون هوای پاک در جلسه امروز کمیسیون صنایع مجلس بررسی شد و اعضای کمیسیون پیشنهاد کردند که به‌ازای چند دستگاه خودروی تولیدی یا موتورسیکلت، یک دستگاه خودرو یا موتورسیکلت فرسوده از رده خارج شود که کلیات این بحث مورد موافقت اعضای کمیسیون قرار گرفت.

ولی ملکی اعلام کرد: در جلسه امروز (یکشنبه، ۱۱ شهریور) کمیسیون، طرح الحاق یک تبصره به ماده ۸  قانون هوای پاک بررسی شد و اعضای کمیسیون پیشنهادات مختلف خود را مطرح کردند که یکی از پیشنهادات بر این اساس بود که به‌ازای چند دستگاه خودروی تولیدی یا موتورسیکلت، یک خودرو یا موتورسیکلت فرسوده از رده خارج شود که کلیات این بحث مورد موافقت اعضای کمیسیون قرار گرفت اما مقرر شد برای بررسی جزئیات، یک گروه کارشناسی بعد از بررسی‌های لازم گزارش‌های خود را ارائه کند.

به گزارش تجارت‌نیوز،نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بخش دیگری از جلسه، سلطانی‌نژاد مدیرعامل بورس کالا گزارشی درباره عملکرد این سازمان به اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارائه داد و سئوالات نمایندگان از رئیس بورس کالا مطرح شد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآور شد: یکی از مباحث مطرح در نشست کمیسیون صنایع و معادن با مدیرعامل بورس کالای ایران، در خصوص نحوه کنترل عملکرد کارگزاران در بورس و چگونگی تعیین قیمت پایه فروش محصولات بود؛ همچنین علت توقف عرضه در یک مقطع زمانی کوتاه در بورس کالا مورد بررسی قرار گرفت.

ملکی گفت: مقرر شد در آینده نیز برای ارتقا عملکرد بورس کالا، جلسه مشترک کمیسیون صنایع و معادن مجلس با مسئولان بورس کالا برگزار شود تا اهداف و برنامه‌های این بورس در آینده تبیین شود.

وی ادامه داد: همچنین لایحه عضویت سازمان فضایی جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون بین‌المللی فضانوردی در نشست کمیسیون صنایع و معادن مطرح شد و نظرات نمایندگان و کارشناسان در این رابطه مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد در جلسات بعدی بحث‌ها پیگیری شود.

 

منبع:ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند