به رسمیت شناختن بیت‌کوین در بلاروس

به رسمیت شناختن بیت‌کوین در بلاروس

بلاروس؛ همسایه غربی روسیه، به طور رسمی بیت‌کوین و دیگر ارزهای مجازی را به رسمیت شناخت.

برای نخستین بار از زمان پیدایش ارزهای مجازی در سال ۲۰۰۹، بلاروس نخستین کشوری شد که ارزهای مجازی را به رسمیت شناخت.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از راشاتودی، بلاروس؛ همسایه غربی روسیه، به طور رسمی بیت‌کوین و دیگر ارزهای مجازی را به رسمیت شناخت.

بر همین اساس بلاروس نخستین کشوری از اروپاست که بیت‌کوین، ارزهای مجازی، استخراج و عرضه اولیه آن‌ها را به رسمیت می‌شناسد. اسناد مربوط به این قانون در بلاروس توسط رئیس‌جمهور این کشور نیز امضاء شده است و قرار است طی ۳ ماه آینده اجرایی شود.

اصلی‌ترین هدف قانونی شدن ارزهای مجازی در بلاروس، ایجاد شرایط ایده‌آل برای ورود شرکت‌های فعالی در حوزه IT به بلاروس اعلام شده است چرا که به عقیده مقامات بلاروس این مسئله می‌تواند محصولاتی محبوب در این کشور تولید کنند.

با قانونی شدن ارزهای مجازی از این پس مردم در این کشور می‌توانند آن‌ها را عرضه، استخراج کرده و به فروش برسانند و یا حتی بورس ارزهای مجازی را ایجاد کرده و دیگر عملیات‌های مربوط به آنها را انجام دهند.

هم‌اکنون مردم امکان هدیه دادن بیت‌کوین و یا به ارث بردن بیت‌کوین و دیگر ارزهای مجازی را در بلاروس دارند.

نکته قابل توجه اینکه فعالیت‌های مربوط به ارزهای مجازی هنوز در بلاروس به عنوان فعالیت اقتصادی شناخته نمی‌شود. بلاروس همچنین الزام تابعیت داشتن افرادی که در زمینه ارزهای مجازی فعالیت می‌کنند را برداشته و فعالان این بازار نیاز نیست که تابعیت این کشور را داشته باشند. آن‌ها فقط باید یک شرکت در بلاروس ثبت کنند.

از سوی دیگر افرادی که می‌خواهند کارگزاری ارزهای مجازی در بلاروس را راه‌اندازی کنند باید حداقل ۵۰۰ هزار دلار در یکی از بانک‌های بلاروس به عنوان سپرده قرار دهند.

همچنین قرار بر این است که دولت بلاروس بسیاری از فعالیت‌های مربوط به نقل و انتقال ارزهای مجازی را از مالیات معاف کند.

 

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند