پیش‌بینی وضعیت بورس‌ آمریکا در سال ۲۰۱۹

بانک مورگان استنلی آمریکا هشدار داد نباید در سال 2019 در بازارهای بورس آمریکا سرمایه‌گذاری کرد زیرا پیش‌بینی شده بورس‌های آمریکا شاهد کاهش ارزش خواهند بود.
پیش‌بینی وضعیت بورس‌ آمریکا در سال ۲۰۱۹

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از راشاتودی، بانک مورگان استنلی آمریکا هشدار داد نباید در سال ۲۰۱۹ در بازارهای بورس آمریکا سرمایه‌گذاری کرد.

این بانک گفت اگرچه در سال ۲۰۱۸ شاهد روزهای سختی برای بازارهای نوپدید بوده‌ایم اما این بازارها آماده بالا رفتن هستند و در سال ۲۰۱۹ شاهد رشد باثبات اقتصاد آنها خواهیم بود.

مورگان استنلی در ارزیابی جدید خود نسبت به بازارهای نوظهور در جهان سال ۲۰۱۹ را سال گذار آنها از حالت «پایین‌تر از ارزش واقعی» به «بالاتر از ارزش واقعی» پیش‌بینی کرد.

در پیش‌بینی این بانک همچنین آمده است بورس‌های آمریکا شاهد کاهش ارزش خواهند بود.

بانک مورگان استنلی در گزارش چشم‌انداز استراتژی جهانی برای سال ۲۰۱۹ خود آورده است: ما فکر می‌کنیم دوره‌ صف‌های فروش در بازارهای نوظهور جهان پایان یافته است و در این بازارها نشانه‌های مثبتی می‌بینیم.

در سال ۲۰۱۸ بسیاری از سرمایه‌گذاران از بازارهای نوظهور خارج شده و به دلیل افزایش سوددهی اوراق سهام در آمریکا اقدام به خرید دارایی‌های آمریکایی کردند.

بنا به گزارش مورگان استنلی این روند تغییر خواهد کرد. چرا که در سال ۲۰۱۹ عملکرد بازارهای نوپدید از عملکرد بازارهای کشورهای توسعه یافته بهتر خواهد بود.

در گزارش بانک مورگان استنلی آمده است البته بورس‌های کشورهای برزیل، تایلند، اندونزی، هند،‌پرو و لهستان در میان بازارهای نوظهور به ارزشی بیش از ارزش واقعی خود رسیده اما در مکزیک، فیلیپین، کلمبیا، امارات و یونان ارزش بازارها پایین‌تر از ارزش واقعی آنهاست.

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید