بیانیه سیبچه در رابطه با مسدود شدن بخشی از اکانت‌ها توسط اپل

بیانیه سیبچه در رابطه با مسدود شدن بخشی از اکانت‌ها توسط اپل

در طی دو هفته اخیر برای کمتر از ده درصد از کاربران مشکلاتی در استفاده از سیبچه به وجود آمده بود. سیبچه ضمن ابراز تأسف از این مشکلات، توضیحاتی راجع به این موضوع منتشر کرد.

سیبچه اولین اپ استور ایرانی آی او اس پس از محدودیت‌های جدید اپل بیانیه زیر را منتشر کرد:

همراهان عزیز سیبچه

در طی دو هفته اخیر برای کمتر از ده درصد از کاربران مشکلاتی در استفاده از سیبچه به وجود آمده بود. سیبچه ضمن ابراز تأسف از این مشکلات، خود را ملزم به ارائه توضیحاتی به خانواده بزرگ کاربران عزیز سیبچه می‌داند:

شرکت اپل با اجرای الگوریتم‌های جدید و پیشرفته در شناسایی نحوه ساخت و بهره‌برداری از اکانت‌ها، بخشی از کاربران سیبچه را شناسایی کرده و اقدام به مسدودسازی اپلیکیشن‌های آنها نمود. شناسایی اکانت‌ها فقط محدود به شرکت سیبچه نبوده و تعداد زیادی از فعالین داخلی و بین‌المللی که از روش‌های مشابه برای ارائه خدمات خود استفاده می‌کردند نیز مورد هدف این الگوریتم‌ها قرار گرفتند.

تیم سیبچه جهت روشن شدن ابعاد و زوایای نحوه شناسایی اکانت‌ها و استفاده از همه ظرفیت‌ها برای بازگردانی اکانت‌های کاربران قبلی به مدت ۵ روز فروش اشتراک به کاربران جدید را متوقف کرد.

پس از تحقیقات اولیه و بررسی کارشناسان فنی و توسعه دهندگان سیبچه مشخص شد مشکل در شناسایی الگوهایی در نحوه تامین و ساخت اکانت‌ها توسط شرکت اپل به وجود آمده است. پس از این اتفاق سیبچه نسبت به ایجاد هرگونه الگوی قابل شناسایی احتمالی حساسیت داشته و به دقت آن را بررسی و برای جلوگیری از تکرار امکان شناسایی اکانت‌ها دستورالعمل‌های سختگیرانه‌ای را تدوین و اجرا کرد که مستمرا در حال به‌روزرسانی می‌باشند.

چالش مهم دیگر تیم فنی سیبچه ارائه سازوکاری برای بازگردانی اکانت‌های شناسایی شده توسط اپل، به کاربران بود. برای پیشگیری از تاخیر در برطرف کردن مشکلات کاربران، از سازوکار موجود در فروش اکانت‌ها همراه با ارسال کد تخفیف استفاده شد. لازم به ذکر است فرآیند خرید اشتراک مجدد فقط برای عبور از پروسه فنی و انتقال به به اشتراک جدید بود. کدهای تخفیف برای بیش از ۸۰٪ کاربران امکان دریافت اشتراک رایگان را فراهم می‌کرد. شایان توجه است که میزان باقی مانده از اشتراک مسدود شده کاربران توسط اپل نیز، به اشتراک جدیدشان در قالب بسته‌های رایگان تمدید اضافه خواهد شد.

گذشته از ضرر بزرگی که سیبچه برای تامین هزینه ثبت مجدد اکانت‌ها به اپل پرداخت کرد؛ این اتفاق از چند جنبه بسیار ناراحت کننده بود که مهمترین آن نارضایتی عده‌ای از کاربران عزیزی بود که درگیر این اتفاق بوده‌اند.

سیبچه به عنوان باسابقه‌ترین اپ‌استور آی‌اواس ایران رضایت کاربران را به عنوان یک اصل اساسی در نظر داشته و هم‌اکنون نیز پایداری برنامه‌های کاربران اولویت اول این شرکت است. در همین راستا سیبچه از ابتدای فعالیت خود، حساسیت ویژه‌ای در نحوه تامین و ساخت اکانت‌ها داشته که باعث شده تا بیش از یک میلیون کاربر بتوانند برنامه‌های کاربردی خود را به صورت پایدار و در امنیت کامل استفاده کنند.

از حمایت‌ها و همراهی شما متشکریم.

روابط عمومی شرکت سیبچه

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند