بیشترین بازدهی هفتگی بورس‌های بین‌المللی از آن بورس تهران شد

بیشترین بازدهی هفتگی بورس‌های بین‌المللی از آن بورس تهران شد
در محاسبه شاخص کل بورس تهران با برخی از شاخص بورس‌های بین‌المللی شاخص بورس تهران با رشد ۴.۹ درصدی در هفته گذشته بیشترین بازدهی را به خود اختصاص داد.

در هفته‌ای که گذشت حجم معاملات ۱۵۱۸۳ میلیون سهم و ارزش آن ۳۲۵۹۱ میلیارد ریال بوده است که حجم و ارزش معاملات به ترتیب ۸۷ و ۴۰ درصد افزایش داشته است. ارزش بورس اوراق بهادار تهران هم در پایان معاملات این هفته به عدد ۵۲۳۱۱۳۷ میلیارد ریال رسید که ۴٫۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، همچنین در این مدت صنعت محصولات شیمیایی بیشترین ارزش معاملات را با ۴۷٫۷ درصد و بیشترین حجم معاملات را با ۶۱٫۲ درصد به خود اختصاص داده است.

بر این اساس در یک ماه گذشته نیز صنعت استخراج نفت گاز و خدمات جنبی جز اکتشاف با بازدهی ۱۴۲ درصد در صدر صنایع بورسی قرار گرفت و صنعت ماشین‌آلات و دستگاه‌های برقی هم با افت با ۷٫۶ درصدی بیشترین افت را تجربه کرد.

این گزارش می‌افزاید: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران هم در پایان معاملات هفته گذشته به عدد ۱۳۶۹۱۱ واحد رسید که ۶۴۳۴ واحد افزایش داشته است.

این در حالی است که از ابتدای سال جاری تا کنون نیز شاخص بورس با ۴۲٫۲ درصد افزایش و شاخص کل هم وزن ۱۶٫۱ درصد رشد داشته‌اند.

همچنین در محاسبه شاخص کل بورس تهران با برخی از شاخص بورس‌های بین المللی نسبت به پایان هفته گذشته، شاخص بورس تهران(TEDPIX) با رشد ۴٫۹ درصدی بیشترین بازدهی و شاخص بورس آلمان (SSEC) با افت ۰٫۳ درصدی کمترین بازدهی را به خود اختصاص دادند.

 

منبع: تسنیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند