بیش از 35 درصد از جمعیت کشور اجاره‌نشین هستند

بیش از 35 درصد از جمعیت کشور اجاره‌نشین هستند

برزگر گفت:بیش از 35 درصد از جمعیت کشور اجاره‌نشین هستند و با تمدید قراردادهای اجاره به 2 الی 3 سال، امکان ساماندهی بازار آن وجود دارد.

جمشید برزگر رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان کشور، با بیان اینکه بیش از 35 درصد از جمعیت کشور اجاره‌نشین هستند، گفت: با توجه به صحبت‌های اخیر وزیر راه‌ و شهرسازی برای تمدید قراردادهای اجاره به 2 الی 3 سال می‌توانیم امیدوار باشیم که وضعیت این بازار تغییر کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی ادامه داد: باید صنعت اجاره‌داری در کشور ایجاد شود و شرکت‌های ساختمانی را به ساخت مسکن‌های اجاره‌ای تشویق کنیم.

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان تأکید کرد: اجرای طرح‌های تشویقی از جمله معافیت‌ مالیاتی برای ساخت واحدهای مسکونی اجاره‌ای کافی نیست و دولت باید راهکارهای دیگری جهت رونق این بازار به کار گیرد.

وی تأکید کرد: شرکت‌های ساختمانی و انبوه‌سازانی که در بخش ساخت مسکن خود الگوهای مصرف را رعایت کنند از پرداخت مالیات معاف می‌شوند همین موضوع خود زمینه‌ساز انگیزه بازار اجاره‌داری در کشور می‌شود.

برزگر اظهار کرد: با ساماندهی صنعت اجاره‌داری در کشور شاهد کاهش حاشیه‌نشینی در شهرها، ساخت‌وسازهای غیرمجاز و سکونت‌گاههای غیررسمی در کشور خواهیم بود.

وی با بیان اینکه بسیاری از مستاجران با نگرانی از افزایش قیمت‌های اجاره چندین ماه درگیر پیداکردن واحد مسکونی مناسب هستند، گفت: با تشویق مالکان به انعقاد قراردادهای دو یا سه ساله می‌توانیم بخش بزرگی از نگرانی مستاجران را کاهش دهیم.

برزگر افزود: هم‌اکنون قیمت مصالح ساختمانی با توجه به جهش قیمتی رخ داده در بازار ارز و سکه چندین برابر شده و ما در بازار مسکن شاهد هیچ ثبات قیمتی نیستیم.

وی با بیان اینکه امکان پیش‌بینی آینده بازار مسکن وجود ندارد، گفت: متأسفانه هر چقدر که دولت توان خرید متقاضیان را در قالب اعطای تسهیلات افزایش دهد اما بعلت نوسانات موجود در بازار، بسیاری نمی‌توانند تصمیم درستی برای خرید مسکن بگیرند.

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان در پایان گفت: تقویت شرکت‌های عمرانی و ورود آنها به بافت‌های فرسوده می‌تواند نقش مؤثری در بهبود وضعیت ساخت‌وساز در کشور باشد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند